RPP dyskutowała na posiedzeniu na temat programu wyborczego PiS | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 wrz 2019, 16:26

RPP dyskutowała na posiedzeniu na temat programu wyborczego PiS

Rada Polityki Pieniężnej dyskutowała na wrześniowym posiedzeniu na temat programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes NBP Adam Glapiński.

"Dzisiaj na posiedzeniu RPP rozmawialiśmy na ten temat. (...) Zastanawialiśmy się nad tym koncepcjami. Dyskutujemy na temat wszystkiego co w przestrzeni się pojawi i dotyczy, polskich finansów" - powiedział Glapiński podczas konferencji po posiedzeniu RPP.

NBP nie widzi zagrożeń dla gospodarki w związku z planami rządowymi dotyczącymi podwyższania płac - powiedział w środę w Programie I Polskiego Radia lider PiS Jarosław Kaczyński.

"Miałem okazję rozmawiać wczoraj z prezesem banku centralnego, który przedstawił pierwsze szacunki wpływu proponowanych zmian na gospodarkę. Nic z tych rzeczy" - mówił Kaczyński, komentując opinię, że plany rządu mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę.

Rząd proponuje na 2020 r. m.in. wzrost płacy minimalnej do 2.600 zł brutto z 2.250 zł (+15,6 proc.) i minimalnej stawki godzinowej do 17 zł brutto z 14,7 zł. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Ostatnie wiadomości