Klabater: Golazo! debiutuje na Nintendo Switch. Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil dostępne PS4 i XboxOne | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 wrz 2019, 10:59

Klabater: Golazo! debiutuje na Nintendo Switch. Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil dostępne PS4 i XboxOne

Klabater, wydawca i producent gier wideo ogłosił wydanie dwóch tytułów – Golazo! w wersji na Nintendo Switch oraz Apocalipsis: The Tree of the Knowledge of Good and Evil, na konsole PS4 i Xbox One. Tym samym realizuje obietnice dotyczące rozwoju działu porting gier spółki.

- Golazo! to doskonała zabawa dla miłośników piłkarskiej rywalizacji. Tytuł czerpie pełnymi garściami z cudownej atmosfery gier piłkarskich z lat 90., którą wielu z nas doskonale pamięta. Mecze rozgrywają się na niewielkich boiskach, a sędziowie kompletnie przymykają oko na faule, czy spalone. Najważniejsza jest zabawa, podczas meczowych pojedynków 7 na 7 zawodników. Nieprzypadkowo Golazo! debiutuje najpierw na Nintendo Switch, konsoli idealnej dla fanatyków party games. – informuje Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Gra, poza rozgrywką dla jednego gracza, oferuje również tzw. lokalny multiplayer, gdzie rywalizować może jednocześnie czterech graczy. Użytkownicy wcielą się w piłkarzy i trenerów wzorowanych na najbarwniejszych postaciach świata futbolu.

- Piłka nożna to przede wszystkim wspólne emocje. Nieważne czy grasz na podwórku, na stadionie narodowym, czy na kanapie z przyjaciółmi! Dzielenie tej pasji i zabawy sprawia, że ten sport ma tylu fanów na świecie. – mówi Pablo Cerrutti, Art Director w Purple Tree. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dziś my możemy się podzielić tą pasją z innymi graczami, szczególnie na Switchu, czyli konsoli wręcz stworzonej do wspólnej gry i emocji! – dodaje.

Kilka dni wcześniej premiery doczekała się wersja konsolowa wielokrotnie nagradzanego tytułu Apocalipsis. Gra w wersji na PS4 i Xbox One zawiera wydanie standardowe – Harry at the End of the World wraz z DLC One Night in the Woods. Dodatkowo, gracze otrzymują zupełnie nowy rozdział gry – The Tree of the Knowledge of Good and Evil, którego fabuła oparta jest na znanej historii biblijnej.

- Apocalipsis to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Niewiele gier oferuje tak ambitną wizję, która zachwyca rozmachem, ale i dbałością o szczegóły. Jesteśmy dumni, że tak wyjątkowa gra polskiego studia jest już dostępna na wszystkie konsole obecnej generacji. To jeden z tych tytułów, który gracze o wyrobionym guście naprawdę powinni poznać. – mówi Łukasz Mach, dyrektor marketingu w Klabaterze.

Grę od kilku miesięcy można nabyć na Steam oraz w sklepie Nintendo na konsolę Switch. Docelowo dostępna będzie w językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim, portugalskim, rosyjskim, chińskim i polskim.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, PlayStation oraz Nintendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości