DRAGO entertainment zapowiada Food Truck Simulator  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 wrz 2019, 09:47

DRAGO entertainment zapowiada Food Truck Simulator 

DRAGO entertainment realizuje założenia nowej strategii i przygotowuje kolejny własny tytuł. Lada dzień na platformie Steam zostanie opublikowana zapowiedź gry Food Truck Simulator. Zadaniem gracza będzie naprawienie i renowacja pojazdu, a następnie jego rozbudowa i rozwój mobilnej działalności gastronomicznej w różnych częściach miasta. Niedawno DRAGO opublikowało w serwisie Steam Gas Station Simulator. O kolejności produkcji poszczególnych projektów zdecydują gracze.

- Pracujemy nad publikacją w krótkim czasie pięciu symulatorów, gatunku, który obecnie wpisuje się w bardzo popularny trend na globalnym rynku gier. Po Gas Station Simulator, gdzie gracz wciela się w zarządcę stacji benzynowej, którą musi odbudować i rozwinąć, zaprezentujemy Food Truck Simulator. Tym razem użytkownik kupi stary mały food truck i za zarobione ze sprzedaży dań pieniądze będzie dążył do jego renowacji. Z czasem zyska dostęp do coraz większego i ciekawszego menu, które pozwoli mu dostosować ofertę dla zróżnicowanej grupy odbiorców oraz ich preferencji w różnych lokacjach. – mówi Lucjan Mikociak, współzałożyciel DRAGO entertainment.

Spółka równocześnie pracuje nad kolejnymi propozycjami symulatorów oraz dużym, nieogłoszonym jeszcze tytułem.

- Nasza strategia oparta jest na dwóch filarach: produkcji jednego własnego średniobudżetowego tytułu oraz pięciu własnych niskobudżetowych projektów rocznie. Wszystkie mniejsze tytuły traktujemy na równi. Poprzez upublicznienie ich zapowiedzi na platformie Steam zbadamy zainteresowanie graczy oraz potencjał każdej z produkcji, na tej podstawie podejmiemy decyzję o kolejności ich realizacji – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Przy komercjalizacji mniejszych projektów spółka będzie współpracować z Movie Games S.A. – notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier, który jest udziałowcem DRAGO.

Przez pięć lat DRAGO entertainment współpracowało z jednym z większych europejskich wydawców. Przez ten czas spółka produkowała m.in. grę z gatunku MMORPG, w klimacie postapokaliptycznym: Grimlands. Następnie zespół przejął produkcję gry Otherland, opartą o serię książek autorstwa Tada Williamsa.

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. W tym czasie zespół DRAGO entertainment wyprodukował i opublikował znane bestsellery, takie jak Oil Tycoon 2, Cold Zero: The Last Stand czy Vulture. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły. W 2018 roku DRAGO enterainment powitała na pokładzie legendy polskiej społeczności twórców gier, a także profesjonalistów z dziedziny finansów i zarządzania: Aleksego Uchańskiego, Macieja Miąsika, Jakuba Trzebińskiego i Mateusza Wcześniaka. Wtedy też firma podjęła decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Źródło: Spółka, #DRAGO

Ostatnie wiadomości