Focus Hotels S.A. rośnie w siłę | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 wrz 2019, 11:58

Focus Hotels S.A. rośnie w siłę

Polska sieć Focus Hotels zarządza już 11 obiektami na terenie całego kraju i jest w trakcie realizacji czterech nowych inwestycji oraz kończy prace projektowe nad kolejnymi dwoma. Jest doświadczonym graczem na polskim rynku i jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich brandów hotelowych. Czemu zawdzięcza tak szybki rozwój biznesu? W jaki sposób zamierza inwestować w kolejne hotele?

Obiekty sieci funkcjonują obecnie w ramach dwóch marek: Focus Hotel - dedykowanej hotelom ekonomicznym oraz Focus Hotel Premium - dla hoteli 4 gwiazdkowych, charakteryzujących się wysoką jakością świadczonych usług. W chwili obecnej jest to już 11 hoteli zlokalizowanych w takich miastach jak Gdańsk, Sopot, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin Inowrocław, Poznań, Łódź i Chorzów. Kolejne otwarcia zaplanowane są w Szczecinie, Bydgoszczy oraz Warszawie, gdzie powstanie największy obiekt sieci.

Sieć Focus Hotels S.A. postawiła kilka lat temu na współpracę z inwestorami w oparciu o długoterminowe umowy dzierżawy na obiekty hotelowe. W ten sposób, Zarząd Sieci zapewnia inwestorom gwarantowany zwrot z inwestycji, długoletnią umowę oraz czynsz zabezpieczony gwarancją bankową.

- Umowa dzierżawy jest jedyną z trzech głównych na rynku, obok franczyzy i zarządzania, gdzie dzielimy się odpowiedzialnością z inwestorem. Firmy inwestujące w hotele z którymi do tej pory współpracowaliśmy, z reguły nie otwierały jeszcze takiego obiektu w przeszłości, a więc są elementy w tym procesie, których się obawiają. Zazwyczaj najbardziej boją sie samego końca inwestycji, czyli wyposażania i wykończenia obiektu, bo to są rzeczy dla nich nieznane. Ale my jako doświadczony podmiot, bierzemy wówczas te aspekty na siebie. Jesteśmy gotowi przejąć tę część inwestycji i zdjąć tym samym ryzyko z Inwestora. Umowa dzierżawy gwarantująca określony czynsz, ponadto daje ten komfort, że te przychody są znane z góry za cały okres umowy – mówi Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu Focus Hotels S.A.

Obecna sytuacja na rynku budowlanym, daje pewną przewagę Focus Hotels - jej właścicielem jest prężnie działająca giełdowa Grupa Kapitałowa IMMOBILE, która w portfolio posiada spółki zajmujące się generalnym wykonawstwem, jak również specjalizujące się w consultingu budowlanym. Marka Focus Hotels czerpie również wiele z tej synergii i z racji bycia siecią. Pozwala to skutecznie ograniczać koszty zarówno zarządzania, jak i daje możliwość negocjowania lepszych warunków z dostawcami. Nawet jeśli jako sieć, spółka zarobi w danym okresie mniej, to w dłuższej perspektywie i tak gwarantuje wszystkim stronom bezpieczeństwo finansowe – w dużej mierze wynika to z inwestowania w niezwykle ciekawych lokalizacjach.

O spółce:

Focus Hotels S.A. to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się polskich sieci hotelowych. Obiekty charakteryzują się wysoką jakością świadczonych usług, przy zachowaniu umiarkowanych cen. Aktualnie w skład Sieci wchodzi 11 hoteli w

Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie, Inowrocławiu, Lublinie oraz Sopocie (z czego 5 działają po marką Focus Premium), a kolejne trzy obiekty (Bydgoszcz, Szczecin i Warszawa) są w trakcie budowy. 

Obiekty Focus jako miejskie hotele biznesowe, prezentują nowy standard w swojej kategorii. Każdy z nich posiada zaplecze konferencyjne wyposażone w wysokiej klasy sprzęt użytkowy, saunę oraz siłownię. Ich wyróżnikiem jest także darmowe Wi-Fi na terenie całego obiektu, nieograniczony dostęp do sauny i siłowni, kawa i kanapka na drogę gratis oraz bezpłatny nocleg dla dzieci i młodzieży do lat 18 w pokoju z rodzicami.

Właścicielem spółki jest Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A., która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 r. Założeniem strategicznym jej działalności jest ciągły rozwój poprzez pozyskiwanie nowych podmiotów w ramach procesu akwizycji oraz maksymalne wykorzystanie potencjału każdej z posiadanych już spółek, w Polsce i zagranicą. GK IMMOBILE S.A. skupia się na branżach o najlepszych perspektywach rozwoju oraz najwyższej rentowności. Posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie oraz developingu. Dywersyfikacja podmiotów w portfelu to odpowiedź na obecną sytuację gospodarczą oraz gwarancja stabilności i równowagi ekonomicznej.

Źródło: Spółka, #GKI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości