Projekt nowej strategii Commerzbanku przewiduje sprzedaż akcji mBanku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 wrz 2019, 15:34

Projekt nowej strategii Commerzbanku przewiduje sprzedaż akcji mBanku

Projekt nowej strategii Commerzbanku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku - podał bank w komunikacie prasowym.

"Projekt strategii przewiduje sprzedaż należącego do Commerzbanku większościowego pakietu akcji mBanku. To pozwoli bankowi wygenerować środki finansowe pozwalające na szybszą implementację strategii oraz powiązanych (z nią - PAP) inwestycji" - podał Commerzbank w komunikacie.

"Sprzedaż pozwoli na redukcję wartości aktywów ważonych ryzykiem o około 17 mld euro i uwolnienie kapitału akcyjnego Commerzbanku. Planowana sprzedaż mBanku będzie podlegała zgodzie regulatora" - dodano.

Jak podano w komunikacie, zarząd Commerzbanku przygotował projekt strategii "Commerzbank 5.0" i przekazał go do oceny radzie nadzorczej. Projekt będzie omawiany z radą 25 i 26 września, a potem zaprezentowany na konferencjach dla inwestorów i prasy.

"Zarząd i rada nadzorcza nie podjęły jeszcze żadnych decyzji dotyczących elementów zapisanych w projekcie strategii" - napisano.

Niemiecki dziennik Handelsblatt na swojej stronie internetowej podał w piątek - powołując się na nieoficjalne informacje, że Commerzbank rozważa sprzedaż mBanku. Ze źródeł gazety wynika, że decyzja w tej sprawie może zostać podjęta w przyszłym tygodniu.

Commerzbank ma ok. 70 proc. udziału w akcjonariacie mBanku.

(PAP Biznes), #MBK

kuc/ pel/ gor/

Zobacz także: mBank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości