Udany debiut Red Dev Studio na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 wrz 2019, 13:44

Udany debiut Red Dev Studio na rynku NewConnect

Dziś na rynku NewConnect zadebiutowała spółka gamingowa Red Dev Studio. Kurs akcji w trakcie debiutu wzrósł o ponad 25 proc., osiągając na otwarciu poziom 2,39 zł.

Red Dev Studio to warmiński twórca i producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Firma powstała w kwietniu 2016 roku, rozpoczynając działalność jako start-up gamingowy. Obecnie, jako wydawca i producent gier, specjalizuje się w tytułach wyróżniających się nietypową fabułą i atrakcyjną oprawą graficzną.

Debiut na NewConnect to pierwszy etap budowania marki Red Dev Studio na rynku. Spółka planuje rozbudowę wydanych do tej pory gier oraz pracę nad nowymi produkcjami, jak również poszerzenie listy platform, na które wydaje gry, co pozwoli na szybszy rozwój i dywersyfikację źródeł przychodów.

Firma podpisała w ostatnich dniach list intencyjny z notowanym na GPW Ultimate Games S.A. Szacowana wartość umowy wynosi 0,5 mln zł. Pozyskane środki Spółka przeznaczy na produkcję nowych gier.

Red Dev Studio dotychczas wydał 4 tytuły. Pierwszy z większych projektów firmy, Professor Madhouse, odnotował ponad 30 000 pobrań. Bardzo dobry wynik uzyskał także Chicken Rider, który na rynku pojawił się w lipcu 2018 roku. Już tydzień po premierze grę pobrano ponad 20 000 razy (tylko na iOS), natomiast na platformie Steam liczba pobrań pozwoliła grze objąć prowadzenie w kategorii „popularne nowości”. Spółka wydała również takie tytuły jak rozbudowana gra platformowa Down to Hell czy logiczno-zręcznościowy Powertris.

O Spółce:

RED Red Dev Studio S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo, skupiając się na produkcji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. Firma jest producentem takich gier jak: Down to Hell, Chicken Rider, Professor Madhouse oraz Powertris. Spółka współpracuje z 12 osobami, które tworzą 2 zespoły deweloperskie, skupia młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy wypracowali już własny, rozpoznawalny styl. Prace nad grami prowadzone są w biurze zlokalizowanym w Olsztynie.

Gry Red Dev Studio S.A. są sprzedawane na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych, w szczególności Steam, App Store oraz Google Play, które są największymi dystrybutorami gier i aplikacji na świecie. Do palety platform została ostatnio dołączona konsola Switch - dynamicznie zdobywający rynek produkt Nintendo.

Źródło: Spółka, #RDS

Ostatnie wiadomości