Rozwój marek własnych PL Group nabiera rozpędu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2019, 10:59

Rozwój marek własnych PL Group nabiera rozpędu

PL Group, notowana na NewConnect Grupa działająca w branży motoryzacyjnej, dynamicznie rozwija marki własne. PLDETAILING, marka własna działająca w obszarze detailingu, zyska zewnętrznego inwestora i przeniesie się do nowej lokalizacji, gdzie planuje stworzyć najnowocześniejszy salon detailingu w kraju. Z kolei PLSELECT, marka własna zajmująca się sprzedażą i wynajmem ekskluzywnych samochodów, zmienia zakres działalności i wspólnie z Gama Holding będzie prowadziła showroom samochodów kolekcjonerskich w Elektrowni Powiśle.

- Rozwój marek własnych PL Group nabiera rozpędu. PLDETAILING zyska zewnętrznego inwestora i zamierza przenieść się do nowej lokalizacji przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie, o łącznej powierzchni prawie 1 tys. mkw. Daje nam to możliwość stworzenia jednego z najlepszych miejsc detailingowych na mapie Polski. Planujemy zwiększyć zespół o około 7 osób. Dodatkowo, poprzez odpowiednią infrastrukturę, zamierzamy rozszerzyć naszą ofertę, m.in. o usługę ochrony lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi wykorzystując montaż folii ochronnej. Zapotrzebowanie na taką usługę stale rośnie. Dużą uwagę zamierzamy także poświecić kwestii designu i funkcjonalności salonu, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów – komentuje Sebastian Albin, Prezes Zarządu PL Group.

Umowa z inwestorem polega na powołaniu nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, realizującej zadania PLDETAILING, w której PL Group wniesie wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a inwestor wniesie wkład pieniężny w wysokości 473 tys. zł, obejmując udziały w wysokości 49%. Następstwem umowy inwestycyjnej będzie podpisanie do końca października br. umowy najmu lokali przy ul. Łopuszańskiej.

- W przypadku marki własnej PLSELECT przekształcamy naszą działalność i wspólnie z Gama Holding stworzymy showroom samochodów kolekcjonerskich w Elektrowni Powiśle. Auta będą oferowane zarówno w systemie sprzedaży, jak i w formie klubu Gama Cars Club. Nasz showroom będzie miał niepowtarzalny klimat, nie będzie to tylko miejsce sprzedaży zjawiskowych samochodów, ale również przestrzeń do spotkań i ekskluzywnych wydarzeń – dodaje Sebastian Albin.

PL Group jest grupą kapitałową, której podstawowa działalność wywodzi się z branży motoryzacyjnej i obejmuje wyspecjalizowane usługi od wynajmu aut i sprzedaży samochodów używanych, po zarządzanie flotą pojazdów oraz detailing. Strategia PL Group zakłada wzrost wartości grupy poprzez rozwój marek własnych (PLDETAILING, PLSELECT, PLCFM i PLRENT), a także realizację innowacyjnych projektów we współpracy z partnerami biznesowymi, które pozwolą uzyskać efekty synergii w oparciu o dotychczasową działalność grupy.

O Spółce:

PL Group jest grupą kapitałową, której podstawowa działalność wywodzi się z branży motoryzacyjnej i obejmuje wyspecjalizowane usługi od wynajmu aut i sprzedaży samochodów używanych, po zarządzanie flotą pojazdów oraz detailing. Strategia PL Group zakłada wzrost wartości grupy poprzez rozwój marek własnych (PLDETAILING, PLSELECT, PLCFM i PLRENT), a także realizację innowacyjnych projektów we współpracy z partnerami biznesowymi, które pozwolą uzyskać efekty synergii w oparciu o dotychczasową działalność grupy. Nowa siedziba PL Group będzie mieściła się w Elektrowni Powiśle, nowoczesnym i wielofunkcyjnym kompleksie w samym sercu jednej z najpopularniejszych dzielnic Warszawy.

Źródło: Spółka, #PLG

Ostatnie wiadomości