Movie Games i The Farm 51 łączą siły przy promocji swoich gier | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 paź 2019, 08:55

Movie Games i The Farm 51 łączą siły przy promocji swoich gier

Movie Games i The Farm 51 – notowani na NewConnect producenci gier, specjalizujący się w gatunku survival-horror, połączyli siły przy promocji swoich najbliższych premier. 16 października na rynek trafi Chernobylite (The Farm 51), dzień później premierę będzie miała gra The Beast Inside (Movie Games). Gry ukażą się w wersji na PC.

- Dzień po dniu – 16 i 17 października – odbędą się premiery dwóch wysokiej jakości gier z gatunku survival-horror – Chernobylite oraz The Beast Inside. Wspólnie z The Farm 51 dostrzegliśmy wiele możliwości współpracy w zakresie promocji tych tytułów, aby zwiększyć ich popularność. Nasze gry nie konkurują ze sobą, pomimo podobieństwa gatunku podchodzimy do naszych produkcji w odmienny sposób – my dodajemy horrorowi elementów thrillera i grozy, The Farm 51 przenosi gracza w mroczny świat science-fiction. Wspólnymi działaniami marketingowymi chcemy udowodnić, że wzajemne wsparcie studiów gamingowych jest możliwe i może przynieść bardzo dobre rezultaty. Pierwsze z nich są już widoczne, od kilku dni obserwujemy dynamiczny wzrost poziomu wishlist obydwu gier, a to dopiero początek współpracy – mówi Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

The Beast Inside to tytuł z pogranicza horroru i thrillera. Gra jeszcze przed premierą wzbudziła duże zainteresowanie wśród użytkowników oraz mediów branżowych z całego świata. Gracz wcieli się w dwóch bohaterów, których dzieli 100 lat historii. Obydwaj jednak zamieszkiwali ten sam dom, w którym rozpoczyna się akcja gry. Adam, kryptoanalityk CIA zamieszkujący dom podczas Zimnej Wojny i Nicolas, żyjący w czasach Wojny Secesyjnej mają jednak ze sobą znacznie więcej wspólnego niż jedynie wspólne miejsce zamieszkania.

- Połączenie horroru i thrillera wymaga precyzji oraz dobrego doboru proporcji jumpscare’ów, logicznych zagadek, a także elementów walki, czyli właściwego dozowania adrenaliny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu, który udało nam się uzyskać. Słuszność obranego kierunku potwierdzają reakcje graczy i mediów, a także rosnące wsparcie społeczności. m.in. po uzyskaniu feedbacku od użytkowników. Mamy nadzieję, że odbiorcy The Beast Inside docenią wysoką jakość jej wykonania oraz ciekawą fabułę – dodaje Mateusz Wcześniak.

Chernobylite to gra komputerowa z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Fabuła gry nawiązuje do prawdziwych wydarzeń z 26 kwietnia 1986 roku, kiedy doszło do katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora numer 4 zmieszał się z innymi substancjami chemicznymi i wytworzył wysoce radioaktywny materiał, w której doszło do wybuchu wodoru, pożaru oraz rozprzestrzenienia się substancji promieniotwórczych.

- Chociaż Chernobylite to bardziej survival z elementami horroru, a The Beast Inside to bardziej horror z elementami survivalu, od dawna widzieliśmy z Movie Games podobne podejście do tworzenia naszych tytułów. W obu przypadkach powstają gry bazujące na nietuzinkowej, głębokiej fabule i obydwa zespoły walczą o swoje pomysłowością i współpracą ze społecznościami graczy. Liczę na to, że wspólne działania pozwolą jeszcze bardziej zaznaczyć polską obecność w obszarze ambitnych gier niezależnych. – mówi Wojciech Pazdur, Creative Director w zespole Chernobylite.

Zadaniem gracza jest eksploracja skażonej strefy i poszukiwanie zaginionej ukochanej. Twórcy gry przygotowali nieliniową historią, pełną wyzwań i potyczek rozgrywkę oraz unikalny systemem wytwarzania przedmiotów.

16 października odbędzie się premiera tytułu we wczesnym dostępie. Pełna wersja gry ma ukazać się w 2020 roku w wersji na PC oraz konsolach PlayStation 4 i XboxOne.

O Movie Games:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

O The Farm 51:

Firma została założona w 2005 r. przez trzech weteranów branży gier: Kamila Bilczyńskiego, Roberta Siejkę oraz Wojtka Pazdura. Od tamtej pory firma The Farm 51 rozrosła się - dziś zatrudnia ponad 100 osób. Od 2012 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect GPW. Ma za sobą wiele projektów – tworzyła lub współpracowała przy kilkunastu grach i aplikacjach VR. Najnowsze projekty The Farm 51 to militarny shooter World War 3, wciągający thriller Get Even, czy dokumentalny Chernobyl VR Project. Od niedawna firma pracuje nad nowym tytułem – Chernobylite. The Farm 51 jest licencjonowanym deweloperem na platformy Microsoft, Sony, Samsung oraz iOS.

Źródło: Spółka, #MOV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości