Spółka Kino Polska TV wkracza na rynek produkcji filmowej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 paź 2019, 13:39

Spółka Kino Polska TV wkracza na rynek produkcji filmowej

Spółka Kino Polska TV wkracza na rynek produkcji filmowej. Nadawca kanałów naziemnych Stopklatka TV i Zoom TV oraz kablowo-satelitarnego Kino Polska podpisał umowę z producentem Krzysztofem Szpetmańskim na produkcję komedii „Po moim trupie” w reżyserii Tomasza Koneckiego. W filmie wystąpi m.in. Rafał Zawierucha („Pewnego razu w… Hollywood” Quentina Tarantino), aktor rozchwytywany ostatnio przez polskie media. Premierę filmu w kinach zaplanowano na początek 2021 roku.

Kino Polska TV jest producentem głównym filmu „Po moim trupie”: spółka ma w nim 92% udziałów i dysponuje wszystkimi prawami do filmu. Pozostałe 8% udziałów należy do producenta wykonawczego Krzysztofa Szpetmańskiego.

– Produkcja filmowa to dla Kino Polska TV naturalny kierunek rozwoju. Podjęliśmy taką decyzję między innymi dlatego, że chcemy zbudować bibliotekę własnych produkcji, nie tylko fabularnych. Doświadczenia największych światowych graczy pokazują, że własny kontent może budować istotną przewagę konkurencyjną. W najbliższym czasie chcielibyśmy wyprodukować 4-5 filmów o łącznym budżecie około 20 mln zł. Nie wszystkie zostaną ukończone w przyszłym roku, ale dwa na pewno. Chcielibyśmy też, by wszystkie z tych filmów weszły do dystrybucji kinowej – mówi Bogusław Kisielewski, Prezes Zarządu Kino Polska TV SA.

Akcja filmu „Po moim trupie” będzie się dziać w małym miasteczku, jakich wiele, a jednocześnie zupełnie wyjątkowym. Główna bohaterka – Teresa – to kobieta, której uroda przyciąga licznych adoratorów, a charakter… wręcz przeciwnie. Piękna Teresa potrafi być bezwzględna i okrutna, co powoduje, że niektórzy wzdychają do niej z miłości, a inni życzą jej śmierci. Również zięć Teresy, dobroduszny Kostek (w tej roli Rafał Zawierucha), chce, by złośliwa teściowa na zawsze zniknęła z jego życia. Gdy jego marzenie nieoczekiwanie się spełnia, życie miasteczka wywraca się do góry nogami. Wszystko zaczyna dziać się na opak, znikają spokój i harmonia. Normalność może przywrócić tylko cud: powrót Teresy. Na szczęście cuda się czasem zdarzają. I chodzą parami…

Reżyserem filmu „Po moim trupie” jest Tomasz Konecki, współtwórca takich hitów polskiej komedii, jak „Ciało”, „Testosteron” czy „Lejdis”. Producentem nadzorującym ze strony Kino Polska TV SA jest Dorota Zwierzchowska. Zdjęcia do filmu odbędą się w połowie 2020 roku. Premierę w polskich kinach zaplanowano na styczeń lub luty 2021 roku. Dystrybutorem filmu jest Galapagos Films.

O Grupie Kino Polska TV:

Kino Polska TV SA to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się grupa medialna, pretendującą do miana czołowego gracza na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Głównymi gałęziami biznesowymi Grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, rekonstrukcja oraz archiwizacja dzieł polskiej kinematografii. Do Grupy medialnej należą kanały: Kino Polska, Kino Polska Muzyka, kanały grupy FilmBox (w tym Kino TV), Zoom TV i Stopklatka TV.

Źródło: Spółka, #KPL

Zobacz także: Kino Polska TV SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości