DM mBanku podnosi rekomendację KGHM do "akumuluj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 paź 2019, 16:49

DM mBanku podnosi rekomendację KGHM do "akumuluj"

DM mBanku, w raporcie z 14 października, podwyższył rekomendację dla KGHM do "akumuluj" z "trzymaj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została podniesiona do 90,12 zł z 77,51 zł.

Raport sporządzono przy kursie 79,92 zł, a w piątek ok. godz. 16.40 jedna akcja KGHM kosztuje 78,20 zł.

"Osiągnięcie porozumienia między USA a Chinami naszym zdaniem zaskakuje pozytywnie, co przekładać się będzie na zamykanie krótkich pozycji na surowcach i adekwatny wzrost notowań metali przemysłowych. Dotychczas te były pod wyraźną presją rosnących napięć handlowych między największymi gospodarkami, co doprowadziło do wyraźnego zwiększenia pozycji krótkich przez inwestorów spekulacyjnych" - podano w raporcie.

"Obecnie ta w przypadku miedzi wynosi -48 tys. sztuk, co stanowi 4. najwyższy tygodniowy odczyt w 2019 roku i praktycznie bliski rekordowego w historii poziomu. Deklaracja braku nowych ceł naszym zdaniem może przywrócić wiarę inwestorów we wzrost globalnego popytu na miedź, co przy słabych danych produkcyjnych w 2019 roku (w pierwszej połowie '19 światowa produkcja -1,4 proc. rdr) może zwiększyć szanse na deficyt surowca i wzrost cen" - dodano.

Analitycy zwracają uwagę, że w ostatnim miesiącu w Chile i Peru produkcja zastała zachwiana w kopalniach odpowiadających za około 570 tys. ton miedzi w skali roku (2-3 proc. światowej produkcji).

"Podwyższamy nasze prognozy cen miedzi na lata 2020-2021 (do odpowiednio 6450 i 6700 USD/t) oraz metali szlachetnych (złota do 1350 USD/oz, srebra do 16,5 USD/oz)"

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Pierwsze udostępnienie rekomendacji do dystrybucji miało miejsce 14 października o godzinie 08:35.

Depesza stanowi skrót rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #KGH

sar/ gor/

Zobacz także: KGHM Polska Miedź SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości