DM BOŚ podwyższył rekomendację mBanku do "trzymaj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 paź 2019, 09:25

DM BOŚ podwyższył rekomendację mBanku do "trzymaj"

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 13 października, podwyższyli rekomendację dla mBanku do "trzymaj" ze "sprzedaj", ale obniżyli cenę docelową akcji banku do 357,4 zł z 364,9 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 364 zł. W poniedziałek o 9.10 kurs wynosił 380 zł.

"Biorąc pod uwagę fakt, że mBank stał się obiektem przejęcia z potencjałem wezwania lub opcją przekształcenia się w większy i bardziej płynny podmiot w połączeniu ze zmienioną naszą 12-miesięczną wyceną docelową (głównie na podstawie wyceny w oparciu o transakcje przejęć i fuzji), która obecnie znajduje się na poziomie bieżącego kursu akcji, podwyższamy długoterminową rekomendację

fundamentalną do trzymaj" - napisano w rekomendacji.

"Sądzimy, że wiele przemawia za tym, że transakcja może zostać sfinalizowana w ciągu roku i pozwoli akcjonariuszom mniejszościowym wyjść z inwestycji z satysfakcjonującym zyskiem. Oczekujemy, że walory mBanku okażą się mocniejsze od rynku, a także będą się zachowywały lepiej niż akcje pozostałych banków notowanych na GPW i podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj" - dodano.

Analitycy oceniają, że zważywszy na pogarszającą się sytuację na niemieckim rynku oraz fiasko rozmów z Deutsche Bankiem trudno nazwać decyzję sprzedaży mBanku zaskoczeniem.

"Jest to zresztą kolejny przypadek wymuszonego wyjścia z inwestycji pod wpływem problemów na gruncie rodzimym i tutaj Commerzbank idzie w ślady UniCredit, Deutsche Banku i Raiffeisen Banku. Chcąc nie chcąc mBank staje się obiektem przejęcia, co może, naszym zdaniem, mieć daleko idące konsekwencje dla równowagi na polskim rynku bankowym" - napisano w rekomendacji.

DM BOŚ spodziewa się dużego zainteresowania zakupem akcji mBanku od Commerzbanku.

"mBank, który należy do 5. liderów polskiego sektora bankowego, jest naszym zdaniem łakomym kąskiem nie tylko dla krajowych graczy liczących na zwiększenie skali i efektywności swojego biznesu, ale również dla zagranicznych podmiotów, zainteresowanych wejściem na polski rynek, którym przejęcie mBanku zapewni udział w rynku oraz szeroki know-how IT; dodatkowo kusi już zoptymalizowana struktura oddziałów, duży udział mBanku w bankowości internetowej i mobilnej" - napisano w rekomendacji.

Autorem raportu, którego pierwsza dystrybucja nastąpiła 14 października 2019 r., 8:40, jest Michał Sobolewski.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ.

(PAP Biznes), #MBK

seb/ osz/

Zobacz także: mBank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości