DZIEŃ NA RYNKACH: Wall Street lekko w dół po słabych wynikach McDonald's i Travelers | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 paź 2019, 22:12

DZIEŃ NA RYNKACH: Wall Street lekko w dół po słabych wynikach McDonald's i Travelers

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się lekkimi spadkami głównych indeksów. Inwestorzy analizują napływające wyniki spółek, które - w opinii analityków nie są najgorsze - , ale rozczarowaniem okazały się słabsze od oczekiwań dokonania w trzecim kwartale McDonald's i Travelers.

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,15 proc., do 26.788,10 pkt.

S&P 500 spadł 0,36 proc. i wyniósł 2.995,99 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w dół 0,72 proc., do 8.104,29 pkt.

W centrum uwagi inwestorów są wyniki finansowe amerykańskich spółek za trzeci kwartał. Do tej pory podało je ponad 19 proc. firm z S&P 500. Prawie 80 proc. z nich przekroczyło oczekiwania analityków na poziomie zysków.

"Wyniki jak na razie nie są takie złe, ponieważ spodziewano się czegoś dużo gorszego. Wzrost rentowności obligacji stanowi łagodne wsparcie dla akcji” – powiedział Greg McKenna, strateg w McKenna Macro.

"Ten sezon wyników w żadnym razie nie należy do spektakularnych, ale nie jest też aż tak źle jak się obawialiśmy. Gospodarka na szczęście nie wpadła w recesję. Spowalnia, ale wyniki spółek tego nie potwierdzają. Wygląda na to, że rynek jest w lekkim uśpieniu zanim wykona ruch w kierunku historycznych szczytów" - uważa Ryan Detrick, starszy strateg rynkowy z LPL Financial.

"Jak dotąd jest to całkiem dobry sezon, ale zawsze ostrzegam ludzi, że pierwsze raporty są zazwyczaj lepsze od późniejszych” - dodał Randy Frederick, wiceprezes ds. handlu i instrumentów pochodnych w Charles Schwab.

Notowania Travelers zniżkowały na wtorkowej sesji 8 proc. Spółka podała w raporcie finansowym, że podstawowy zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 1,43 USD. Analitycy oczekiwali 2,34 USD.

Akcje McDonald's spadły 3 proc. Spółka podała w raporcie kwartalnym, że w trzecim kwartale sprzedaż wzrosła o 4,8 proc., ale analitycy oczekiwali wzrostu o 5,2 proc.

Walory UPS spadły 4 proc. po tym, jak firma podała, że w trzecim kwartale przychody wyniosły 18,3 mld USD wobec 18,37 mld USD spodziewanych przez analityków.

Notowania koncernu farmaceutycznego Biogen rosły 33 proc. Firma zwróci się na początku 2020 r. do Agencji Żywności i Leków USA z wnioskiem o wpisanie leku do rejestru leków dopuszczonych do obrotu (BLA). Biogen zdecydował się na taki krok po dogłębnym przeanalizowaniu wyników szeroko zakrojonych badań nad skutecznością leku na chorobę Alzheimera aducanumab. W marcu spółka informowała, że wstrzymuje prace nad lekiem, ponieważ wyniki były niesatysfakcjonujące.

Kurs Procter & Gamble szedł w górę 2 proc. Zysk na akcję z działalności podstawowej koncernu wyniósł 1,37 USD. Rynek oczekiwał 1,24 USD za akcję.

Notowania producenta zabawek Hasbro spadały 15 proc. po tym, jak spółka podała w handlu przedsesyjnym, że skorygowany zysk na akcję wyniósł 1,84 USD vs konsensus rynkowy 2,21 USD.

Akcje United Technologies zwyżkowały 1 proc. – spółka podała w raporcie za trzeci kwartał, że skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,21 USD wobec oczekiwanych 2,03 USD.

W piątek wysocy rangą przedstawiciele USA - główny negocjator handlowy USA R. Lighthizer i sekretarz skarbu S. Mnuchin - będą rozmawiać telefonicznie ze stroną chińską.

„Zaczęli kupować. Chcę więcej” – powiedział w poniedziałek prezydent USA Donald Trump, w odniesieniu do zwiększenia przez Chiny zakupów amerykańskich produktów rolnych.

Trump podał też, że rozmowy handlowe z Chinami przebiegają dobrze. W ocenie Trumpa w listopadzie oba kraje podpiszą wstępną umowę handlową.

Wiceminister spraw zagranicznych Le Yucheng powiedział we wtorek, że Chiny i Stany Zjednoczone osiągnęły pewien postęp w rozmowach handlowych, a każdy problem można rozwiązać, o ile obie strony będą się szanować.

Wcześniej w poniedziałek sekretarz ds. handlu USA Wilbur Ross powiedział, że ważniejsze niż podpisanie umowy w listopadzie jest wynegocjowanie korzystnych postanowień.

"To nie będą łatwe rozmowy, a Amerykanie tak łatwo nie zrezygnują ze swoich straszaków w postaci gróźb podwyższenia kolejnych ceł" - napisał we wtorkowym raporcie główny analityk walutowy Domu Maklerskiego BOŚ Marek Rogalski.

Sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA we wrześniu wyniosła 5,38 mln w ujęciu rocznym vs. oczekiwane 5,45 mln - podało w raporcie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors).

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Richmond Fed wyniósł w październiku 8 pkt. Oczekiwano -7 pkt., wobec -9 pkt. we wrześniu.

Brytyjska Izba Gmin odrzuciła w głosowaniu we wtorek wieczorem wniosek o przeprowadzenie w ciągu trzech dni prac nad ustawą o porozumieniu ws. wycofania się z UE. Za ustawą głosowało 308 posłów, przeciwko było 322.

Brytyjski premier Boris Johnson po przegranym głosowaniu nad harmonogramem prac nad ustawą ws. porozumienia o wystąpieniu z UE zapowiedział, że wstrzymuje ją do czasu odniesienia się przez Brukselę do wniosku o przesunięcie terminu brexitu. Dodał, że w tej sytuacji rząd musi przyspieszyć przygotowania do wyjścia z UE bez umowy.

Na zamknięciu sesji indeks Euro Stoxx 50 wzrósł o 0,13 proc., niemiecki DAX zwyżkował o 0,05 proc., francuski CAC 40 poszedł w górę o 0,17 proc., a brytyjski FTSE 100 zyskał 0,68 proc. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości