Cena zaoferowana w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej - zarząd Capital Park | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 paź 2019, 15:40

Cena zaoferowana w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej - zarząd Capital Park

W opinii zarządu Capital Park, cena zaoferowana w wezwaniu ogłoszonym przez Townsend Holding B.V, w wysokości 5,84 zł za sztukę, nie odzwierciedla wartości godziwej spółki. Cena odzwierciedla natomiast wartość rynkową akcji - podał Capital Park w komunikacie.

"Cena zaoferowana w wezwaniu nie odzwierciedla wartości godziwej spółki (...), mając na uwadze w szczególności realizację projektu Fabryka Norblina (4,64 zł/akcję) oraz wartość aktywów netto projektów ukończonych (6,03 zł/akcję), przy czym większość stanowił projekt Eurocentrum Office Complex (3,75 zł/akcję) oraz Royal Wilanów (1,71 zł/akcję), lecz poprawnie odzwierciedla wartość rynkową akcji w kontekście notowań akcji spółki z ostatnich 6 miesięcy" - napisano.

Jak podano, w okresie sześciu miesięcy poprzedzających dzień ogłoszenia wezwania kurs zamknięcia akcji spółki kształtował się w przedziale od 5,10 do 6,60 zł, a średnia arytmetyczna ze średnich, dziennych cen ważonych wolumenem obrotu w tym okresie wyniosła 5,84 zł.

W okresie trzech miesięcy poprzedzających dzień ogłoszenia wezwania kurs zamknięcia akcji Spółki kształtował się w przedziale od 5,30 zł do 6,38 zł, średnia arytmetyczna ze średnich, dziennych cen ważonych wolumenem obrotu w tym okresie wyniosła 5,83 zł.

"Cena zaoferowana przez Townsend w Wezwaniu na poziomie 5,84 zł za akcję, zawiera zatem istotne 40 proc. dyskonto w stosunku do wartości księgowej przypadającej na jedną akcję na dzień 30 czerwca 2019 roku (9,78 zł/akcję), aczkolwiek jednocześnie odpowiada średniej arytmetycznej ze średnich, dziennych cen ważonych wolumenem obrotu w okresie 6 miesięcy poprzedzających wezwanie" - dodano.

Na początku października Townsend Holding B.V wezwał do sprzedaży 36.833.560 akcji Capital Park, stanowiących 34 proc. kapitału i głosów na WZ, po 5,84 zł za sztukę.

Po przeprowadzeniu wezwania Townsend Holding zamierza osiągnąć 108.333.998 akcji spółki uprawniających do wykonywania 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

Capital Park działa na polskim rynku nieruchomości od 2003 roku. Od 2013 roku spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W środę o godz. 15.32 kurs Capital Park wyniósł 6,19 zł.

(PAP Biznes), #CPG

doa/ ana/

Zobacz także: Capital Park SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości