UCS w Krakowie utrzymał zobowiązanie podatkowe spółki zależnej Ciechu w kwocie 37,9 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 paź 2019, 14:22

UCS w Krakowie utrzymał zobowiązanie podatkowe spółki zależnej Ciechu w kwocie 37,9 mln zł

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie utrzymał w mocy decyzję z 9 lipca, określającą zobowiązanie podatkowe Verbis ETA, spółki zależnej Ciechu, na 37,9 mln zł. Kwota spornego zobowiązania wynosi 30,8 mln zł - podał Ciech w komunikacie. Zobowiązanie dotyczy podatku od towarów i usług za IV kwartał 2013 roku.

"Decyzja II instancji jest wymagalna, natomiast kwota zobowiązania została już uregulowana do właściwego urzędu skarbowego w związku z nadaniem rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji I instancji" - podano w komunikacie.

Ciech informował w sierpniu, że Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście zaliczył posiadaną przez Verbis Eta wierzytelność o zwrot podatku VAT w wysokości 30,77 mln zł na poczet spornego zobowiązania wynikającego z decyzji Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak podano, Verbis ETA i jej doradcy nie zgadzają się z podejściem wyrażonym w decyzji II instancji. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe celem obrony skutków podatkowych swoich działań z 2013 roku, wnosząc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

(PAP Biznes), #CIE

sar/ asa/

Zobacz także: Ciech SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości