Altus TFI miał w III kw. 3,5 mln zł zysku netto, spadek o 68 proc. rdr, zgodnie z szacunkami | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lis 2019, 18:18

Altus TFI miał w III kw. 3,5 mln zł zysku netto, spadek o 68 proc. rdr, zgodnie z szacunkami

Altus TFI miał w III kwartale 2019 r. 3.458 tys. zł skonsolidowanego zysku netto, co stanowi spadek o 68 proc. rdr i jest zgodne z szacunkami spółki - wynika z raportu spółki za III kw. 2019 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 20,2 mln zł, czyli o 71,4 proc. mniej rdr, również zgodnie z szacunkami.

Na koniec III kwartału 2019 r. łączne aktywa netto pod zarządzaniem grupy Altus wynosiły 2,8 mld zł i były mniejsze od aktywów na koniec II kwartału 2019 r. o 7,68 proc.

"Spadek aktywów (pod zarządzaniem - PAP) spowodowany był zarówno sytuacją na krajowym rynku funduszy inwestycyjnych, jak również wysokim ryzykiem wizerunkowym Emitenta związanym w szczególności z nadal toczącymi się postępowaniami karnymi przeciwko byłym członkom zarządu emitenta oraz postępowaniami administracyjnymi przez Komisję Nadzoru Finansowego" - podano.

W III kw. zawarto umowy o przekazaniu zarządzania dwoma funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi poza grupę kapitałową Altus TFI.

"Na wyniki po III kwartałach 2019 roku miały wpływ zdarzenia jednorazowe odnotowane w szczególności w pierwszym i drugim kwartale bieżącego roku dot. Emitenta. Do zdarzeń tych należy przekazanie części funduszy inwestycyjnych pod zarządzanie do Rockbridge TFI lub podmiotów spoza grupy kapitałowej, jak również rozpoczęcie likwidacji kilku funduszy inwestycyjnych" - dodano.

(PAP Biznes), #ALI

kk/ osz/

Zobacz także: Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości