PGE analizuje ofertę konsorcjum Polimeksu i GE dot. budowy bloków gazowych w Dolnej Odrze | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lis 2019, 19:31

PGE analizuje ofertę konsorcjum Polimeksu i GE dot. budowy bloków gazowych w Dolnej Odrze

PGE GiEK ocenia pod kątem formalno-prawnym ofertę konsorcjum Polimeksu Mostostal i General Electric dotyczącą wyboru generalnego wykonawcy budowy dwóch bloków gazowo-parowych o łącznej mocy ok. 1.400 MW w Elektrowni Dolna Odra - poinformowała PGE w komunikacie prasowym.

Termin składania ofert zakończył się 31 października 2019 r.

Jak podała PGE, podpisanie umowy z generalnym wykonawcą uzależnione jest od wyników aukcji rynku mocy, która odbędzie się 6 grudnia 2019 r. Projekt będzie się ubiegać o 17-letnią umowę mocową.

"Realizacja projektu pozwoliłaby na odtworzenie potencjału wytwórczego Elektrowni Dolna Odra i docelowo zastąpienie wszystkich istniejących bloków węglowych w tej lokalizacji. Wpłynęłaby także na obniżenie wskaźnika emisyjności całej floty wytwórczej grupy PGE, tym samym obniżenie ekspozycji na ryzyko rosnących cen uprawnień do emisji CO2" - napisano w komunikacie prasowym.

"Nowe bloki gazowo-parowe to także odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne moce w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym, szczególnie na północy kraju, gdzie zlokalizowanych jest wiele lądowych farm wiatrowych i docelowo powstaną również farmy wiatrowe na Morzu Bałtyckim" - dodano.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ osz/

Zobacz także: PGE Polska Grupa Energetyczna SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości