PGE zakłada, że projekt offshore osiągnie status "ready to build" na przełomie 2023/24 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lis 2019, 11:56

PGE zakłada, że projekt offshore osiągnie status "ready to build" na przełomie 2023/24 r.

PGE zakłada, że projekt offshore osiągnie status "ready to build" na przełomie 2023/24 roku - poinformowali przedstawiciele grupy.

"Chciałbym, by status +ready to build+ dla projektu offshore był na przełomie 2023/24 roku" - powiedział prezes Henryk Baranowski podczas telekonferencji.

PGE kontynuuje poszukiwania strategicznego partnera do przygotowania, budowy i eksploatacji farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 2.545 MW, stanowiących pierwszy etap programu offshore grupy.

Niedawno grupa PGE do kolejnego etapu, czyli negocjacji dokumentów transakcyjnych umowy sprzedaży udziałów i umowy inwestycyjnej, zaprosiła firmę Ørsted. Docelowo PGE zamierza sprzedać po 50 proc. udziałów w dwóch spółkach celowych tj. Baltica 2 i Baltica 3, w ramach których przygotowywane są projekty morskich farm wiatrowych, a następnie wspólnie z partnerem realizować je w formule joint venture.

"Jesteśmy w procesie negocjacji z Ørsted warunków ich zaangażowania. Niezależnie od tego prowadzimy badania środowiskowe, będziemy zlecać badania dna morskiego" - powiedział prezes Baranowski.

PGE podała, że trwają też prace na budowie inwestycji Klaster, na którą składają się trzy lądowe farmy wiatrowe (Starza, Rybice i Karnice II) o łącznej mocy zainstalowanej 97,17 MW i rocznej produkcji na poziomie ok. 277 GWh.

Jak poinformowano, projekt wygrał aukcję OZE, a łączna wartość inwestycji wynosi ok. 540 mln zł i zdecydowana większość tej kwoty nie została jeszcze wydana.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że PGE nie będzie brała udziału w tegorocznej aukcji OZE dla wiatru. Może wziąć udział w aukcji dla farm fotowoltaicznych.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ ana/

Zobacz także: PGE Polska Grupa Energetyczna SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości