Scope Fluidics aktualizuje plan rozwoju projektów - wideokonferencja | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 lis 2019, 09:29

Scope Fluidics aktualizuje plan rozwoju projektów - wideokonferencja

Scope Fluidics rozwija dwa innowacyjne systemy diagnostyki medycznej - PCR|ONE i BacterOMIC. Pierwszy z nich może zrewolucjonizować procedury związane z zakażeniami szpitalnymi. Drugie urządzenie ma pomóc w walce z dynamicznie rosnącym zagrożeniem, jakim są antybiotykooporne bakterie. Obydwa projekty zostały uznane za jedne z najbardziej przełomowych rozwiązań medycznych na świecie w konkursie American Association for Clinical Chemistry.

7 listopada Scope Fluidics poinformował o osiągnięciu przez system PCR|ONE klinicznych parametrów oznaczania na poziomie standardów rynkowych i wymagań klinicznych. Poziom wyników nie odbiega od tych prezentowanych przez lidera rynku. Oznacza to, że od strony technologicznej, system jest gotowy do komercjalizacji. Kolejnym krokiem będzie uruchomienie przez Spółkę linii produkcyjnej do produkcji chipów oraz analizatorów w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia badań przedrejestracyjnych. Rozpoczęcie testów przedrejestracyjnych, wymaganych w procedurze rejestracji i certyfikacji systemu PCR|ONE, zaplanowane jest na przyszły rok. Zakończenie prac nad projektem i uzyskanie certyfikatu CE-IVD, umożliwiającego wprowadzenie systemu na rynku europejskim, zaplanowane jest na drugi kwartał 2020 r.

Tydzień wcześniej spółka podpisała umowę z Agencją Wykonawczą Komisji Europejskiej na dofinansowanie projektu BacterOMIC kwotą 2 mln euro. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na dalsze prace rozwojowe, przygotowanie do produkcji, przeprowadzenie walidacji klinicznej oraz przygotowanie do komercjalizacji urządzenia. 

13 listopada o godz. 13 odbędzie się wideokonferencja Scope Fluidics, podczas której zarząd spółki opowie o aktualizacji planu rozwoju projektów. W spotkaniu udział wezmą Prezes Scope Fluidics, prof. Piotr Garstecki oraz Członek Zarządu Szymon Ruta. 

Kliknij tutaj,aby się zarejestrować

O Spółce: 

Scope Fluidics jest inkubatorem start-upów technologicznych. Zajmuje się rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.

Firma Scope Fluidics powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka współpracuje
ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i przemysłu, tworząc oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym.

W ramach Grupy Kapitałowej, Scope Fluidics posiada własne kompetencje z zakresu finansów, administracji oraz zagadnień prawnych, które są wykorzystywane przez spółki Grupy. Scope Fluidics zapewnia źródło finansowania, transferując do spółek celowych środki niezbędne do pokrywania kosztów prowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz zapewniając tzw. wkład własny do dofinansowań unijnych.

Model działania Spółki przewiduje opracowanie i zweryfikowanie biznesowe danego projektu, a w dalszej kolejności założenie spółki celowej, w ramach której rozwijany jest cały projekt.

Komercjalizacja niezależnych podmiotów może polegać na odsprzedaniu całej spółki, dysponującej kompletnym pakietem własności intelektualnej, rozwoju produktu, rejestracji kontraktów z dostawcami oraz grantami.

W skład Grupy Scope Fluidics wchodzą dwie spółki celowe: Curiosity Diagnostics Sp. z o.o. i Bacteromic Sp. z o.o., powołane w celu rozwoju danego projektu.

Curiosity Diagnostics w latach 2012-2015 prowadziła prace nad technologią szybkiej analizy materiału genetycznego patogenów bakteryjnych i wirusowych. Efekty tych prac są obecnie wykorzystywane w ramach realizacji systemu PCR ONE. Z kolei spółka Bacteromic opracowała system o tej samej nazwie. Projekt ten ma wykorzystywać klasyczne mikrobiologiczne metody wykonywania testów antybiotykowrażliwości, łącząc je z innowacyjną technologią mikroprzepływową, w celu pozyskania informacji o lekowrażliwości patogenu i dobrania optymalnej z indywidualnego punktu widzenia terapii.

Od 2017 r. Scope Fluidics S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SCP

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości