ECC Games notuje wzrost przychodów netto ze sprzedaży w III kwartale br. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 lis 2019, 09:41

ECC Games notuje wzrost przychodów netto ze sprzedaży w III kwartale br.

0,35 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wypracowała w III kwartale br. notowana na NewConnect spółka ECC Games, specjalizująca się w grach i symulatorach sportów motoryzacyjnych dla wszystkich platform. Narastająco po trzech kwartałach ECC Games zanotowało blisko 0,52 mln zł zysku netto. Spółka kończy pracę nad najważniejszym autorskim projektem – Drift20.

- Wypracowane w III kwartale wyniki oceniamy pozytywnie. Osiągnęliśmy większe przychody ze sprzedaży netto w porównaniu do III kwartału ubiegłego roku i prawie 0,52 mln zł zysku netto. Podobnie jak w poprzednich miesiącach wynik ten wygenerowaliśmy w głównej mierze z przychodów ze sprzedaży gry mobilnej Car Mechanic Simulator 18 na platformach AppStore i Google Play oraz Nintendo Switch. Od lipca do września prowadziliśmy testy kampanii marketingowych (UA – user acquisition) gry Car Mechanic Simulator 18, które pokrywane były przez wydawcę gry i miały wpływ na wysokość przychodów spółki. Dzięki nim udało nam się wyselekcjonować rynki zbytu oraz zidentyfikować typy kampanii marketingowych, które przynoszą zyski, ale jednocześnie wygenerowały dodatkowe koszty i spowodowały obniżenie przychodów netto. – informuje Piotra Watrucki, prezes ECC Games.

We wrześniu projekt ECC Games – Gear Shift, został zakwalifikowany do dofinansowania z programu GameINN Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Innowacyjne narzędzie pozwoli w efektywny sposób produkować zaawansowane gry o tematyce motoryzacyjnej i w realistyczny sposób odzwierciedlać zachowania aut w wybranych dyscyplinach motosportu, takich jak wyścigi F1, zawody driftowe, rally cross, czy World Rally Championship. Łączny koszt projektu opiewa na ponad 6,8 mln zł, rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 4,9 mln zł. ECC Games planuje produkcję co najmniej dwóch tytułów, opartych o silnik GearShift. – Dostarczyliśmy wszystkie dokumenty wymagane do przygotowania umowy o dofinansowanie projektu i czekamy na jej podpisanie. Planujemy rozpoczęcie prac na początku przyszłego roku. Jesteśmy przekonani, że opracowanie innowacyjnego w globalnej skali produktu, pozwali na tworzenie gier komputerowych charakteryzujących się wysoko realistycznym modelem jazdy. Na rynku obecnie nie ma tego typu uniwersalnych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań. – dodaje Piotr Wątrucki.

Obecnie spółka pracuje nad dokończeniem najważniejszego projektu Drift20. ECC Games prowadzi jednocześnie rozmowy z zagranicznym wydawcą, który może rozszerzyć kanały dystrybucji gry. – Już dziś gra jest na bardzo zaawansowanym etapie, aktualnie usuwamy wskazane przez testerów niedociągnięcia i błędy. Najważniejsze jest dla nas zadowolenie graczy, to oni zadecydują o sukcesie gry. – dodaje Piotr Wątrucki.

W najbliższym czasie ECC Games rozpocznie prace nad grą Track Day Simulator, która będzie kolejnym tytułem z serii gier motoryzacyjnych. Studio zapowiedziało także przygotowanie nowej wersję gry Car Mechanic Simulator na urządzenia mobilne. Car Mechanic Simulator18 do dziś został zainstalowany na urządzeniach mobilnych ponad 19,3 mln razy.

O SPÓŁCE:

ECC Games SA działa w segmencie gier wideo, specjalizacją studia są symulatory sportowe. Spółka tworzy i produkuje autorskie gry oraz bierze udział w tworzeniu i produkcji gier innych producentów na wszystkie platformy. Studio koncentruje się na dwóch kluczowych rodzajach produkcji: gier z segmentu Premium opartych na autorskich pomysłach tworzonych na platformy PC, Sony PlayStation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch, a także produkcji gier z segmentu Free-to-Play na platformy mobilne Android oraz iOS, opartych na sprawdzonych markach. Najważniejszym projektem studia jest tytuł Drift20 – pierwszy realistyczny symulator kierowcy driftowego.

Od lutego 2019 roku ECC Games jest notowana na NewConnect.

Źródło: Spółka, #ECC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości