DZIEŃ NA RYNKACH: Małe zmiany na Wall Street, wśród liderów zniżek Home Depot | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lis 2019, 22:06

DZIEŃ NA RYNKACH: Małe zmiany na Wall Street, wśród liderów zniżek Home Depot

Główne indeksy na Wall Street zakończyły wtorkową sesję niewielkimi spadkami, zyskał jedynie Nasdaq Composite, który tym samym poprawił swój dotychczasowy rekord. Inwestorzy czekają na nowe informacje dotyczące negocjacji nad wstępną umową handlową między USA a Chinami.

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł 0,36 proc. i wyniósł 27.933,85,98 pkt.

S&P 500 stracił 0,06 proc. i wyniósł 3.120,18 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,24 proc., do 8.570,66 pkt.

Podczas wtorkowej sesji akcje sieci hipermarketów Home Depot spadły ponad 6 proc. po tym, jak spółka podała, że w trzecim kwartale sprzedaż porównywalna wzrosła o 3,6 proc. vs konsensus rynkowy 4,6 proc.

Akcje Kohl’s poszły w dół o 18 proc. – zysk na akcje w trzecim kwartale wyniósł 74 centy wobec oczekiwanych 86 centów.

Akcje Boeinga lekko rosły – koncern lotniczy podał, że podczas Dubai Airshow podpisano zamówienia na 50 samolotów 737 MAX.

Walory ServiceNow poszły w górę o 4 proc. ServiceNow zastąpi Celgene w indeksie S&P 500.

Broadcom zwyżkował 2,5 proc. po tym, jak analitycy Morgan Stanley podnieśli rekomendację dla akcji spółki do "przeważaj" z "równoważ".

Kurs akcji MSG Network spadł 4,5 proc. - Guggenheim obniżył rekomendacje dla akcji spółki do "sprzedaj" z "neutralnie".

Według wiceprezesa Pimco Johna Studzinskiego wstępna umowa handlowa pomiędzy Waszyngtonem a Pekinem może zostać podpisana przed świętami Bożego Narodzenia.

„Trump uważa to za istotne. Otrzymał aprobatę od amerykańskich prezesów korporacji, którzy chcą widzieć pewnego rodzaju stabilizację w dialogu handlowym i szerszych relacjach USA-Chiny” – powiedział Studzinski.

Studzinski dodał, że pod wieloma względami USA i Chiny „uzupełniają się”.

Były główny doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn powiedział w wypowiedzi dla stacji CNBC w poniedziałek, że wierzy, iż prezydent Donald Trump podniesie cła na chińskie produkty 15 grudnia, jeśli USA i Chiny nie uzgodnią do tego czasu umowy handlowej.

Stacja CNBC podała w poniedziałek, powołując się na źródła zbliżone do chińskiej administracji, że w Pekinie panują pesymistyczne nastroje odnośnie możliwości podpisania umowy handlowej z USA po tym, jak ponad tydzień temu prezydent Donald Trump powiedział, że jeszcze nie podjął decyzji o zniesieniu ceł USA na chińskie towary.

Liczba wydanych nowych pozwoleń na budowę domów w USA w październiku (wskaźnik aktywności w przyszłości w tym sektorze) wyniosła w ujęciu zanualizowanym (SAAR) 1,461 mln wobec 1,391 mln w poprzednim miesiącu, po korekcie z 1,387 mln.

Liczba rozpoczętych inwestycji w zakresie budowy domów mieszkalnych w USA w październiku wyniosła 1,314 mln w ujęciu zanualizowanym (SAAR). We wrześniu wskaźnik ten wyniósł 1,266 mln, po korekcie z 1,56 mln.

Wzrostom w Europie przewodziły spółki motoryzacyjne m.in. po informacji, że w październiku sprzedaż samochodów w Europie wzrosła o 8,6 proc. do 1,21 mln - wg danych Federacji Europejskich Producentów Motoryzacyjnych. Zyskiwał też sektor finansowy. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Ostatnie wiadomości