GetBack spodziewa się zakończenia przyspieszonego postępowania układowego najpóźniej na początku '20 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
20 lis 2019, 19:12

GetBack spodziewa się zakończenia przyspieszonego postępowania układowego najpóźniej na początku '20

GetBack zbliża się do zakończenia restrukturyzacji i przygotowuje się do realizacji zatwierdzonego układu. Spółka spodziewa się, że trwające przyspieszone postępowanie układowe zostanie zakończone najpóźniej na początku przyszłego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

„Opublikowaliśmy jednostkowe sprawozdanie finansowe za 2018 r. oraz spodziewamy się zakończenia przenoszenia funduszy do nowego TFI w ustawowym terminie, czyli do końca listopada br. Jednocześnie ustabilizowaliśmy odzyski, a dzięki głębokiej restrukturyzacji, znacząco ograniczyliśmy koszty funkcjonowania oraz rozpoczęliśmy wprowadzanie inicjatyw zmierzających do dalszej poprawy działalności windykacyjnej. Potwierdza to skuteczną realizację pierwszego etapu zatwierdzonego układu” – powiedziała cytowana w komunikacie Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku.

Spółka podała, że realizacja tych celów kończy etap ratowania spółki przed ryzykiem upadłości.

"Nowa faza wymagać będzie koncentracji na dalszej poprawie jakości operacji windykacyjnych oraz doprowadzeniu do końca porozumień z pozostałymi wierzycielami zabezpieczonymi" - napisano w komunikacie.

Getback podał, że dotychczasowy jej wiceprezes - Przemysław Dąbrowski, złożył z dniem 20 listopada rezygnację z zasiadania w zarządzie.

"Z uwagi na wypracowane nadwyżki - między innymi z transakcji sprzedaży aktywów w Rumunii - GetBack jest w stanie wypłacić pierwszą ratę układu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu. Liczymy, że sąd rozpatrujący zażalenia weźmie to pod uwagę" - powiedział Dąbrowski.

(PAP Biznes), #GBK

seb/ asa/

Zobacz także: GetBack SA w restrukturyzacji - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości