genXone chce pozyskać do 4 mln zł w ramach equity crowdfundingu. Ruszają zapisy na akcje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lis 2019, 09:29

genXone chce pozyskać do 4 mln zł w ramach equity crowdfundingu. Ruszają zapisy na akcje

genXone – biotechnologiczna spółka działająca w obszarze genetyki molekularnej, uruchomiła publiczną emisję akcji prezentując jej warunki na platformie CrowdConnect. Celem kampanii jest zebranie do 4 mln zł. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie bieżących prac badawczo-rozwojowych, ukierunkowanych na wdrożenie innowacyjnego projektu o nazwie Nanobiome, którego celem jest wykonywanie zaawansowanych badań ludzkiej mikrobioty jelitowej. Docelowo genXone zamierza wprowadzić akcje na rynek NewConnect w pierwszym półroczu 2020 r.

- Środki finansowe, które chcielibyśmy pozyskać w ramach kampanii crowdfundingowej, dadzą nam możliwość finansowania kluczowych projektów w zakresie zaawansowanych badań genetycznych, nad którymi aktualnie pracujemy. Zebraną kwotę przeznaczymy przede wszystkim na wdrożenie innowacyjnego testu do analizy mikrobiomu jelit człowieka – Nanobiome – zapowiada dr Michał Kaszuba, współzałożyciel i prezes zarządu genXone SA

W ramach kampanii Spółka chce pozyskać do 4 mln zł, ustanawiając jednocześnie próg dojścia emisji do skutku na poziomie 2 mln zł. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na wprowadzenie na rynek nowej marki Nanobiome. W pierwszym etapie projekt zakłada charakterystykę specyfiki drobnoustrojów zasiedlających jelita Polaków oznaczając jego normy ilościowe w stosunku do określonych poziomów taksonomicznych zidentyfikowanych mikroorganizmów. - Istnieje szereg powiązań między florą bakteryjną jelit, a naszym zdrowiem. Poprzez realizowane badania chcemy przyczynić się do rozpoznania tzw. „podstawowego – zdrowego” mikrobiomu jelit człowieka – zaznacza Michał Kaszuba. Zebrane informacje pomogą w przyszłości zdefiniować mikrobiom referencyjny i określić związek między konkretną jednostką chorobową, a zmianami w ludzkim mikrobiomie jelitowym. Zakończenie prac nad projektem i jego komercjalizacja zaplanowana jest na 2020 rok. Rewolucyjne badanie ma być docelowo powszechnie dostępne dla klientów indywidualnych.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć projekt Spółki w trwającej kampanii crowdfundingowej, otrzymają unikatowe prezenty. W zależności od ilości zakupionych udziałów, genXone oferuje: wykonanie badań diagnostycznych dla wybranego panelu infekcji; szczegółową analizę mikrobiomu jelitowego wraz z konsultacją wyników ze specjalistą w zakresie dietetyki i żywienia oraz jednodniowe warsztaty w laboratorium genXone, gdzie pod okiem specjalistów będzie można samodzielnie przeprowadzić własną analizę.

Kampania prowadzona będzie za pośrednictwem platformy CrowdConnect i potrwa do 20 grudnia br. W ramach oferty publicznej Spółka oferuje 17,7% akcji, a cena za akcję wynosi 6,90 zł. Szczegóły oferty dostępne są pod adresem: www.crowdconnect.pl/genxone.

Aktualnie genXone świadczy usługi w ramach dwóch głównych obszarów. Pierwszym z nich jest sekwencjonowanie NGS w technologii stworzonej przez Oxford Nanopore Technologies. Spółka jest jedynym polskim partnerem londyńskiej firmy posiadającym licencję na komercyjne wykorzystanie technologii sekwencjonowania nanoporowego. W tym obszarze firma oferuje następujące usługi: sekwencjonowanie (całogenomowe, genu 16S i/lub ITS, metagenomowe, RNA), analizy bioinformatyczne oraz indywidualnie zaprojektowane analizy dostosowane do potrzeb klienta. Drugim obszarem działalności jest diagnostyka medyczna wykorzystująca metodę multiplex Real-Time PCR. W ofercie Spółki znajdziemy badania z zakresu infekcji układu oddechowego, moczowo-płciowego, pokarmowego i nerwowego.

Przewagą usług firmy w stosunku do konkurencji jest szybkość analizy pojedynczej próbki, szersza i dokładniejsza informacja o badanym materiale oraz znacząco niższe koszty wykonania sekwencjonowania w porównaniu do innych technologii. Firma posiada własne, innowacyjne Laboratorium Genetyki Molekularnej oraz własne oprogramowania bioinformatyczne. Wysoką jakość oferowanych usług gwarantuje również wybitny zespół specjalistów z różnych dziedzin nauki i biznesu.

Spółka swoje działania R&D finansowała do tej pory przede wszystkim ze środków własnych oraz dotacji unijnych (blisko 4 mln zł środków z NCBiR oraz PARP). Rosnąca świadomość o potencjale innowacyjnych rozwiązań tworzonych przez genXone przyciągnęła dużego i uznanego partnera branżowego. W kwietniu 2019 r. jedna z największych sieci laboratoriów medycznych w Polsce – Diagnostyka Sp. z o.o. - dokapitalizowała genXone kwotą w wysokości 1,8 mln zł. Bliska współpraca z inwestorem strategicznym ma służyć rozwojowi nowoczesnej diagnostyki w dziedzinie genetyki.

Strategia rozwoju firmy:

Zamiarem genXone jest rozwój działalności w kilku obszarach. Pierwszym z nich jest wdrażanie najnowszych technologii sekwencjonowania kwasów nukleinowych (DNA i RNA) w codzienne życie, pomagając tym samym w rozwoju polskiego biznesu i jakości życia.

Kolejnym z celów jest tworzenie własnych, innowacyjnych produktów i oprogramowania umożliwiających wykonywanie zaawansowanych analiz genetycznych poza laboratorium. W tym zakresie firma rozpoczęła prace nad dwoma prototypami testów, które planuje wprowadzić do swojej oferty badań.

Strategia rozwoju genXone obejmuje również budowę kompleksowych baz danych genomowych i metagenomowych oraz sprzedaż dostępu do bazy na zasadzie abonamentu. Dodatkowo Spółka planuje rozwój własnych aplikacji na smartfony umożliwiających korzystanie z zasobów baz danych oraz wykonywanie prostych badań na telefonie komórkowym.

Do pozostałych obszarów strategicznych genXone należą: rozwój grupy kapitałowej, składającej się ze spółek odpowiedzialnych za komercjalizację wybranych produktów i usług na rynku polskim oraz międzynarodowym; budowa pozytywnego wizerunku firmy oraz pozycjonowanie grupy, jako innowacyjnej firmy biotechnologicznej wprowadzającej nowe technologie, produkty i usługi.

Projekty Spółki plasują się na dynamicznie rosnącym rynku diagnostyki molekularnej. Globalny rynek badań wykonywanych metodą NGS (ang. Next Generation Sequencing), według danych MarketsAndMarkets w 2014 r. wart był 2,5 mld USD. W 2020 r. osiągnąć ma poziom 8,7 mld USD przy 23 proc. rocznym tempie wzrostu. Znaczenie sekwencjonowania genomowego stale rośnie, a nowoczesne metody wspomnianej technologii pozwalają na zwiększenie efektywności prowadzonych badań i znaczące obniżenie kosztów.

O Spółce:

genXone S.A. aktywnie działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii, czy rolnictwie. genXone jest pierwszym partnerem handlowym Oxford Nanopore Technologies (ONT) w Polsce, który został oficjalnie certyfikowany do świadczenia usług sekwencjonowania. W 2018 r. Spółka utworzyła własne Laboratorium Genetyki Molekularnej genXone S.A., które w połowie 2019 r. uzyskało status NZOZ i może świadczyć działalność leczniczą. Firma zatrudnia wybitnych specjalistów z dziedziny biologii molekularnej i medycznej, biotechnologii oraz bioinformatyki.

O platformie CrowdConnect:

Profesjonalna platforma crowdinvesting prowadzona przez Dom Maklerski INC S.A.

Na platformie prezentowane są informacje o akcjach i warunkach ich nabycia emitowanych w ramach ofert publicznych, w wyniku których zakładane wpływy brutto emitenta stanowią od 100 tys. EUR do 1 mln EUR, prowadzonych przez małe i średnie spółki, które docelowo mają być notowane na zorganizowanym rynku akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Platforma skierowana jest do firm z sektora MŚP jako emitentów oraz przede wszystkim do inwestorów indywidualnych. Platforma umożliwia inwestorom analizę i selekcję ciekawych oraz perspektywicznych spółki.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości