DM BDM rekomenduje "kupuj" 11 bit studios; cena docelowa 437,9 zł/akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 gru 2019, 12:27

DM BDM rekomenduje "kupuj" 11 bit studios; cena docelowa 437,9 zł/akcję

Analitycy DM BDM, w raporcie z 4 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla 11 bit studios od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 437,9 zł za akcję.

Raport sporządzono przy kursie 355 zł, a w poniedziałek około godz. 12.15 jedna akcja spółki kosztowała 379 zł.

Analitycy szacują, że czwarty kwartał 2019 roku powinien okazać się drugim najlepszym okresem w historii spółki, dzięki - jak podali - monetyzacji aktualnego portfolio, licznym wyprzedażom, czy wydaniu "Frostpunka" oraz "Children of Morta" na konsole.

"Ponadto oczekujemy premiery dodatku +The Last Autumn+ oraz zwracamy uwagę na ogłoszenie nowych projektów wydawniczych" - podano w raporcie.

Analitycy spodziewają się, że rok 2020 - pomimo braku premier własnych produkcji - będzie „gorącym” okresem w spółce.

"Zakładamy, że na jednym z najważniejszych targów gamingowych, prawdopodobnie E3 (9-11.06.2020), spółka zapowie +Projekt 8+ pokazując gameplay i ujawniając datę premiery. Od tego momentu ruszy cała procedura związana z marketingiem tego tytułu" - podano w raporcie.

"Liczymy, że w tym okresie 11 bit studios wypuści jeden tytuł z segmentu wydawniczego, o większym zasięgu komercyjnym od +Moonlightera+ i +Children of Morta+" - dodano.

Analitycy zwracają uwagę na duży potencjał drugiego z segmentów, który w ostatnim czasie stał się "bardzo istotnym" elementem portfela spółki.

"Patrząc na sukces wymienionych tytułów i utrzymującą się dobrą monetyzację, wierzymy że spółka posiada odpowiednie know-how w prowadzeniu tego typu projektów, co w przyszłości powinno przełożyć się na dynamiczny rozwój tego segmentu" - oceniają analitycy DM BDM.

Autorem raportu, który został udostępniony 4 grudnia o godzinie 12:30, jest Krzysztof Tkocz.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. Jest on też dostępny na stronie www.bdm.pl.

(PAP Biznes), #NVA

sar/ ana/

Zobacz także: 11 bit studios - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości