DM BOŚ podniósł rekomendację dla PlayWay do "kupuj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 gru 2019, 11:59

DM BOŚ podniósł rekomendację dla PlayWay do "kupuj"

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 1 grudnia, podwyższyli rekomendację dla PlayWaya do "kupuj" z "trzymaj" wcześniej. Wycena akcji spółki wzrosła do 244 zł ze 186,4 zł.

Raport sporządzono przy kursie 178,2 zł. W poniedziałek o godz. 11.50 kurs wynosi 209 zł.

DM BOŚ podwyższył prognozy wyników finansowych spółki na lata 2019-2021, ze względu na "znakomite" wyniki trzeciego kwartału. Aktualna prognoza skorygowanego zysku netto na 2019 rok to 60,1 mln zł - w 2020 roku wynik ma wzrosnąć do 81,2 mln zł, a w 2021 roku do 90,8 mln zł.

"Okazało się, że sprzedaż gry 'Car Mechanic Simulator' na konsole znacząco przekroczyła nasze oczekiwania, przez co oceniamy, że gry spółki są dobrze przystosowane dla graczy konsolowych" - napisano w raporcie.

"PlayWay zamierza stworzyć wersje na PS4 i XboxOne kilku swoich najbardziej popularnych gier (m.in. 'House Flipper', 'Thief Simulator', 'Gold Rush' i 'Cooking Simulator')" - dodano.

Zdaniem autora raportu, Tomasza Rodaka, wejście na rynek konsolowy - większy niż rynek gier na komputery PC - będzie punktem zwrotnym dla PlayWaya i dodatkowo zwiększy dynamikę przychodów grupy w przyszłości.

DM BOŚ prognozuje, że spółka wypłaci 8,94 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok, co przekłada się na ok. 5 proc. stopę dywidendy (według kursu z dnia wydania raportu).

Pierwsza dystrybucja raportu nastąpiła 2 grudnia, o godz. 8.15.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #PLW

kuc/ ana/

Zobacz także: PlayWay SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości