MedApp dostawcą usług dla US Army i NATO | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 gru 2019, 11:13

MedApp dostawcą usług dla US Army i NATO

MedApp S.A. - polska spółka technologiczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, otrzymała Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE (NATO Commercial and Government Entity). Uzyskany kod pozwoli jej na udział w przetargach organizowanych przez 15 największych dostawców US Army z dziedziny IT. Dzięki otrzymaniu NCAGE MedApp stał się jedynym podmiotem w Polsce mogącym świadczyć usługi dla US Army oraz struktur wojskowych NATO.

Natowski Kod Podmiotu Gospodarki Narodowej NCAGE (NATO Commercial and Government Entity) jest nadawany przez Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji w ramach Systemu Kodyfikacyjnego NATO. Przyznaje się go podmiotom gospodarki narodowej (PGN), których działalność gospodarcza związana jest z asortymentem wyrobów obronnych objętych Klasyfikacją Wyrobów Obronnych (KWO) lub świadczeniem usług na rzecz obronności.

- Kod NCAGE otwiera przed nami bardzo wiele możliwości związanych z wejściem na nowe rynki, w szczególności amerykański. Wpis w bazie NATO to przede wszystkim szansa na dotarcie oraz udział w przetargach przeprowadzanych przez Agencję Zdrowia Armii Stanów Zjednoczonych. Celem Spółki jest wejście z produktami do obrazowania 3D oraz analizy big data do wojskowych placówek medycznych zlokalizowanych na terenie USA. – komentuje Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu Medapp S.A.

MedApp pracuje obecnie nad przygotowaniem dokumentu Capability Statement. Dokument będzie zawierał wszystkie informacje na temat spółki oraz jej osiągnięć, które mogą być istotne z perspektywy podmiotów organizujących przetargi. Dokument ma powstać do końca roku, a po jego opracowaniu Spółka przygotuje szczegółowy plan wprowadzenia produktów CarnaLife do wojskowych placówek medycznych. Kod NCAGE pozwala Spółce brać udział nie tylko w przetargach US Army, ale również organizacji wojskowych innych państw należących do NATO.

- Oprócz Stanów Zjednoczonych stoją przed nami również instytucje oraz podmioty medyczne świadczące usługi dla wojsk innych krajów NATO. Pamiętajmy, że w skład sojuszu wchodzi aż 29 państw, a dzięki uzyskaniu kodu NCAGE otrzymamy dostęp do niemal każdego z tych rynków - dodaje Mateusz Kierepka.

MedApp poinformował również o otrzymaniu numeru DUNS ®, nadawanego przez londyńską agencję ratingową Dun & Bradstreet. Dziewięciocyfrowy numer pozwala zidentyfikować firmy na całym świecie i otrzymać spójne i przejrzyste informacje na temat swoich partnerów biznesowych. Pozwala poznać historię firmy, ocenić ryzyko biznesowe i podjąć właściwe decyzje. Jest również wykorzystywany do określania powiązań kapitałowych między podmiotami i tworzenia drzew korporacyjnych.

O Spółce:

MedApp S.A., spółka notowana na NewConnect, oferująca unikatowe rozwiązania nowej generacji wykorzystujące sztuczną inteligencję, telemedycynę oraz rozszerzoną rzeczywistość. Telemedycyna, oparta na technologii umożliwiającej zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Wystarczy wspomnieć prognozy przedstawione w raporcie mHealth Intelligence, zgodnie z którymi wartość światowego rynek mHealth (aplikacje mobilne w ochronie zdrowia) wzrośnie z 10,3 mld USD w 2016 r., do 49,1 mld USD w 2020 r. Spółka współpracuje m.in. z Microsoft.

Analityczny system telemedyczny CarnaLife: carnalife lite, carnalife system, carnalife holo, carnalife server to multiparametryczne narzędzie, przy pomocy którego pacjenci mogą rejestrować swoje badania a lekarze/specjaliści medyczni mogą je opisać. Analizę danych wspomagają inteligentne algorytmy które odpowiadają za interpretację danych i priorytetyzację badań. System CarnaLife pracuje na systemach Windows 10, Android, iOS. CarnaLife jest systemem modułowym, dzięki czemu nie jest wymagane instalowanie całego rozwiązania, a jedynie tych modułów do których ma być wykorzystana aplikacja.

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości