Vivid Games wyda na Switch swoje największe produkcje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 gru 2019, 09:20

Vivid Games wyda na Switch swoje największe produkcje

Vivid Games podpisał umowę na porting i dystrybucję trzech największych marek na Nintendo Switch z QubicGames. Real Boxing 2, Mayhem Combat i Godfire: Rise of Prometheus trafią na japońską konsolę w 2020 roku. Na konsoli Switch dostępny jest już Space Pioneer, którego premiera odbyła się 6 grudnia.

- Od dłuższego czasu otrzymywaliśmy pytania i propozycję przeniesienia na Nintendo Switch naszego największego hitu Real Boxing 2. Zbadaliśmy rynek i okazało się, że również Mayhem Combat i Godfire świetnie nadają się na Switcha. Chcemy żeby trafiły do sprzedaży w 2020 roku, co oznacza że w przyszłym roku łącznie na Nintendo trafi przynajmniej 10 naszych gier - zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Pierwszy tytuł Vivid Games, Space Pioneer od 6 grudnia jest Ameryce Północnej, Europie i Australii. w cenie 9.99 USD / 9.99 EUR. Tytuł zebrał pozytywne oceny użytkowników na dotychczasowych platformach - 4,2/5 na Google Play (35,052 ocen) oraz 4,9/5 na Apple App Store (24,080 ocen).

– Space Pioneer świetnie sprawdził się na platformach mobilnych. Dotychczas został pobrany w ponad 4 milionów egzemplarzy. QubicGames przygotował świetny port, wzbogacając grę m.in. w zakresie 4-osobowej rozgrywki w trybach kooperacyjnych. Myślę, że świetnie sprawdzi się również na Nintendo Switch - podkreśla prezes. W I kwartale 2020 roku do sprzedaży trafią gry Gravity Rider Zero, Crash Drivers, Sheep Patrol, Fly Sky High i Pocket Mini Golf.

Strategia Vivid Games na najbliższe 12 miesięcy zakłada m.in. rozwój i dywersyfikację portfela produktów, rozbudowę sieci dystrybucji o nowe kanały i platformy sprzętowe, oraz rozwój nowych linii biznesowych.

O Spółce:

Vivid Games jest jednym z najlepszych polskich developerów gier mobilnych. Od ponad dekady tworzy i dostarcza na globalny rynek najwyższej klasy produkty. Największym sukcesem Spółki jest Real Boxing, który jest najlepszą serią bokserską dostępną na platformach mobilnych. Studio zostało uznane za swoje osiągnięcia tytułem „Best Indie Developer”, otrzymało też nagrodę „Best Polish Game of the Year”, oraz prestiżowe wyróżnienie Apple Editors’ Choice. Vivid Games S.A. jest spółką publiczną, notowaną na warszawskiej giełdzie GPW i posiada biura w Bydgoszczy i Warszawie.

Źródło: Spółka, #VVD

Zobacz także: Vivid Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości