Klabater w tydzień odzyskał wszystkie koszty portingowe i wydawnicze związane z wydaniem gry Big Pharma na konsole | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 gru 2019, 15:00

Klabater w tydzień odzyskał wszystkie koszty portingowe i wydawnicze związane z wydaniem gry Big Pharma na konsole

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, w zaledwie tydzień po wprowadzeniu do sprzedaży symulatora koncernu farmaceutycznego – Big Pharma, odzyskał wszystkie koszty portingowe (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy) i wydawnicze związane z przeniesieniem gry na konsole. Tytuł zadebiutował na Xbox One 4 grudnia, dzień później był także dostępny na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Producentem gry jest Twice Circled.

- Po sukcesie Crossroads Inn, naszego debiutanckiego tytułu, który w tydzień od premiery odzyskał wszystkie koszty produkcji, z radością informujemy, że ponownie udało nam odzyskać w siedem dni środki, które zainwestowaliśmy w porting i marketing kolejnej gry. Big Pharma to mocna marka znana z PC, dzięki temu wielu graczy konsolowych miało pewność, że kupuje dopracowany i uznany tytuł. Bardzo nas cieszy ten wynik, potwierdza on słuszność naszej strategii portingowej polegającej na wydawaniu popularnych gier strategicznych i symulacji, które już wcześniej odniosły sukces na PC. To element naszej strategii, która zakłada, że porting opieramy głównie na uznanych, „bezpiecznych” markach. – informuje Michał Gembicki z zarządu spółki Klabater.

Big Pharma, której producentem jest Twice Circled, to znany graczom pecetowym tytuł – bestsellerowa produkcja, która zgromadziła już tysiące fanów. Od kilku dni w popularny symulator koncernu farmaceutycznego mogą zagrać także posiadacze konsoli Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4. – Gracz ma niełatwe zadanie, musi wejście w rolę prezesa niewielkiej korporacji, która przymierza się do podboju rynku. Swoją karierę rozpoczyna dysponując zardzewiałymi maszynami, pozwalającymi na stworzenie prostych specyfików. Zarobione pieniądze inwestuje w coraz lepszy sprzęt i personel, co pozwala mu odkrywać nowe składniki i rewolucyjne technologie, które ocalą życia milionów ludzi i zmniejszą ich cierpienie, a przy okazji pozwolą solidnie zarobić. – przypomina Michał Gembicki.

Poza mechanizmami strategii ekonomicznej Big Pharma oferuje także elementy zaczerpnięte z gier logicznych. Miejsce w laboratoriach jest drogie, więc wykorzystanie go w stu procentach szybko staje się absolutnym priorytetem. Gracz musi więc wymyślić idealną konfigurację maszyn w swoim ośrodku, by jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

W listopadzie Klabater zawał umowę z Meridiem Games, w której udzielił hiszpańskiej spółce wyłącznej licencji na dystrybucję i marketing fizycznej wersji gry na Play Station 4 oraz Nintendo Switch. Dystrybucją cyfrową zajmie się na wyłączność i w skali globalnej Klabater.

Umowa została zawarta na okres dwóch lat, z automatycznym przedłużaniem okresu jej trwania na czas jednego roku.

O spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo założony przez Roberta Wesołowskiego i Michała Gembickiego. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regionie CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn. Symulator tawerny zadebiutował na platformie Steam 23 października. W tydzień po premierze zwróciły się koszty jego produkcji.

Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #KBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości