Udana premiera gry Vampire: The Masquerade - Coteries of New York od Draw Distance | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 gru 2019, 10:59

Udana premiera gry Vampire: The Masquerade - Coteries of New York od Draw Distance

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York produkcji Draw Distance w dniu premiery osiągnął siódme miejsce na liście globalnych bestsellerów na Steam i wciąż utrzymuje się w pierwszej piętnastce. Gra, która jest osadzona w pełni licencjonowanym uniwersum globalnie rozpoznawalnej marki Vampire: The Masquerade cieszy się bardzo dobrymi opiniami graczy.

Najnowsza produkcja krakowskiego gamedevelopera – Draw Distance - w zaledwie kilka godzin od premiery osiągnęła siódmą pozycję wśród globalnych bestsellerów Steam oraz pierwszą na liście „wschodzące nowości”. Obecnie tytuł utrzymuje się wśród 15 najlepiej sprzedających się tytułów. Ponadto produkcja znalazła się wśród polecanych przez platformę Steam oraz GOG.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery. To dla nas wielkie wyróżnienie, że Steam oraz GOG zdecydowały się rekomendować naszą grę. Udało nam się spełnić oczekiwania graczy, o czym świadczy średnia ocen pozytywnych na Steam sięgająca 78%. Wszystko to wraz z wysokimi pozycjami na listach bestsellerów pokazuje, jak wielki potencjał ma ten tytuł.  – mówi Michał Mielczarek, prezes Draw Distance.

Kolejnym krokiem jest dalsze usprawnianie gry, dodanie nowych wersji językowych oraz późniejsze przeniesienie tytułu także na inne platformy.

- Zgodnie z zapowiedziami już za kilka miesięcy gra pojawi się na Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Jednak obecnie skupiamy się na poprawianiu błędów oraz planach dotyczących dodania kolejnych wersji językowych. W pierwszej kolejności rozważamy wersję niemiecką, rosyjską i hiszpańską – dodaje prezes.

O Draw Distance:

Draw Distance to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 roku jako iFun4all - spółka-córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów Indie Action Adventure oraz wykorzystujących Real World-Data – informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

O Paradox Interactive:

Paradox Interactive to wydawca i deweloper gier na komputery osobiste, konsole XBOX oraz Play Station. Studio z siedzibą w Sztokholmie należy do najpopularniejszych wydawców gier w Europie. Ich produkcje znane są z rozmachu oraz dbałości o detale historyczne. Głównymi gatunkami gier pochodzących ze szwedzkiego studia są strategie oraz RPG. Do portfolio Szwedów należą takie marki jak Magicka, serie Europa Universalis i Hearts of Iron, czy Pillars of Eternity. W 2015 roku Paradox Interactive wykupiło firmę White Wolf Publishing, nabywając tym samym prawa do Vampire: The Masquarade.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości