Ovid Works stawia pierwszy krok w drodze na NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2019, 09:28

Ovid Works stawia pierwszy krok w drodze na NewConnect

Ovid Works, niezależne studio z Warszawy, posiadające w swoich szeregach utalentowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym w uznanych polskich spółkach gamingowych finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Proces ma zostać zakończony debiutem na rynku NewConnect w I poł. 2020 r. Ovid Works w 2017 r. wydał grę Interkosmos, zbierającą bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w nadchodzącym roku planowana jest premiera Metamorphosis, która do tej pory była nagradzana na branżowych targach.

Ovid Works zostało założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Studio w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia. Przykładowo w grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Franza Kafki.

- Jesteśmy na etapie finalizowania prac nad Dokumentem Informacyjnym, który następnie złożymy na GPW. Giełdowy debiut będzie dla nas zwieńczeniem ciężkiej pracy i starań włożonych w rozwój studia w ostatnich latach. Uważam, że nasza twórczość inspirowana różnymi wątkami ze świata kultury, literatury, czy filmu ma niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat, czym wyróżniamy się na tle konkurencji – komentuje Jacek Dębowski, Prezes Zarządu Ovid Works.

Ovid Works w 2017 r. zaprezentował swoją pierwszą grę Interkosmos, dedykowaną platformie PC i okularom VR. Interkosmos przenosi graczy w lata 70 ubiegłego wieku na pokład Zvezdy – inspirowanej rosyjskim pojazdem kosmicznym Soyuz. Na pierwszy rzut oka zadanie czekające na graczy wydaje się dość proste, należy tylko bezpieczne sprowadzić kapsułę na Ziemię. Jednak w trakcie rozgrywki sterowany przez nas, z perspektywy pierwszej osoby, kosmonauta musi adaptować się do trudnych warunków oraz wykazywać się umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji. Gra okazała się sukcesem młodego studia, zebrała 92% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

- Jestem zadowolony z dotychczasowych osiągnięć studia, nasza gra Interkosmos została bardzo dobrze odebrana przez graczy. Z drugiej strony premiera Metamorphosis zapowiada się świetnie. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach. Grę docenili m.in. Gamespot i Game Informer. – dodaje Jacek Dębowski.

Tytuł Metamorphosis ma zostać zaprezentowany w nadchodzącym roku i ma być dostępny na platformie PC, PS4, XONE i SWITCH. Gra będzie inspirowana powieściami Franza Kafki – przede wszystkim Metamorfoza, Proces oraz Zamek. Gracze wcielą się w człowieka, który w tajemniczy sposób zmienił się w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. W grze znajdziemy mnóstwo odniesień do świata kreślonego przez Franza Kafkę, rozgrywkę charakteryzuje atmosfera surrealizmu, snu na jawie oraz groteskowego humoru i niesamowitego absurdu sytuacyjnego. Metamorphosis było dotychczas prezentowane tylko na branżowych targach, na których zdobyło liczne wyróżniania. W samym 2019 r. tytuł został uznany przez amerykański miesięcznik Game Informer za jedną z najlepszych gier zaprezentowanych na konferencji GDC 2019 w San Francisco. W podobnym tonie do tytułu Ovid Works odniósł się także amerykański portal Gamespot. Gra awansowała także do grona tegorocznych finalistów Nordic Game Discovery Contest.

Ovid Works tworzy 18-osobowy zespół. Dotychczas Spółka otrzymała dofinansowania na łączną kwotę ok. 5,2 mln zł. Właścicielem 32,4 % akcji Ovid Works jest Varsav Game Studios.

O Spółce:

Ovid Works to niezależne studio z Warszawy założone w 2015 r. przez pasjonatów gamingu, którzy chcieli połączyć tradycyjne opowiadanie historii z interaktywną rozgrywką. Studio w swojej twórczości inspiruje się tematami zaczerpniętymi z różnych źródeł kultury i rozrywki, takimi jak książki, filmy, wydarzenia. Przykładowo w grze Metamorphosis odnajdziemy inspirację światem Kafki. Ovid Works w 2017 r. wydał symulator kosmonauty Interkosmos, zbierający bardzo dobre oceny wśród graczy. Z kolei w 2020 r. planowana jest premiera Metamorphosis, którego premiera zapowiada się świetnie. W grze wcielimy się w człowieka, który zmienił się w insekta i poszukuje sposobu, by powrócić do swojego ciała. Dotychczas gra zebrała bardzo dobre przedpremierowe recenzje na branżowych targach.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości