FrostFall autorstwa DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 sty 2020, 10:47

FrostFall autorstwa DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam

FrostFall, autorski tytuł DRAGO entertainment, znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. Średniobudżetowy projekt utrzymany w konwencji FPS/survival trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie w drugim półroczu 2020 roku. Fabuła gry będzie utrzymana w post-apokaliptycznym świecie. Tym samym w IV kwartale 2019 roku DRAGO entertainment wprowadziło dwa tytuły na listę najbardziej oczekiwanych gier na rynku globalnym.

- Pierwszy teaser gry FrostFall zaprezentowaliśmy w ostatnich dniach października. Bardzo się cieszymy, że w krótkim czasie tytuł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem graczy, o czym świadczy awans naszej autorskiej produkcji do rankingu Steam TOP Wishlist, czyli listy najbardziej oczekiwanych gier. – informuje Lucjan Mikociak, szef studia i jeden z założycieli DRAGO entertainment. – FrostFall to tytuł, nad którym pracujemy od dłuższego czasu. Będzie to FPS/survival z bardzo głęboką historią i dużym, otwartym światem w klimacie post-apokaliptycznym. Gracze mogą spodziewać się dojrzałej, nieoczywistej i wielowątkowej fabuły – dodaje.

Twórcy gry podkreślają wykorzystanie przy jej tworzeniu wielu unikalnych mechanik, a także m.in. systemu dynamicznej zmiany pogody. Jeśli w grze spadł śnieg, a następnie wyszło słońce, gracz będzie mógł zaobserwować roztapianie się śniegu. – Wierzymy, że FrostFall na długo zapadnie graczom w pamięci i dołączy do grona polskich tytułów odnoszących sukcesy na całym świecie. Awans do listy najbardziej oczekiwanych gier to dla nas ogromna motywacja do dalszej pracy nad tytułem i jednocześnie potwierdzenie, że nasz projekt się podoba. Efekty naszej pracy gracze zobaczą w drugiej połowie 2020 roku, kiedy FrostFall będzie dostępny w sprzedaży we wczesnym dostępie. – mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Spółka pozyskała środki na dopracowanie projektu z kampanii crowdfundingowej przeprowadzonej na platformie Smartfunds na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Łącznie DRAGO enterainment trafi 1,3 mln zł, w tym 0,2 mln zł od inwestora instytucjonalnego. Część kwoty zostanie przeznaczona na produkcje pięciu autorskich symulatorów studia. – Dzięki udanej kampanii zdobyliśmy uwagę szerokiego grona inwestorów, którzy zaakceptowali naszą strategię i obdarzyli nas zaufaniem. W zbiórce uczestniczył także jeden z inwestorów instytucjonalnych. To dla nas ogromy sukces, który mamy nadzieję pozwoli przyspieszyć rozwój DRAGO entertainment przed planowanym w 2020 roku debiutem na NewConnect. – dodaje Joanna Tynor.

W 2019 roku DRAGO entertainment zapowiedziało łącznie sześć projektów spółki, oprócz wspomnianej gry FrostFall są to także tytuły z gatunku symulatorów: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator i Paparazzi Simulator.

Wydawcą zapowiedzianych przez DRAGO entertainment projektów jest notowana na NewConnect spółka Movie Games, która jest jednocześnie jednym z jej udziałowców.

O Spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości