GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Drageus Games. Spółka zadebiutuje na NewConnect 17 stycznia | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 sty 2020, 12:06

GPW wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Drageus Games. Spółka zadebiutuje na NewConnect 17 stycznia

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji Drageus Games na rynku NewConnect. Producent i wydawca gier zadebiutuje na giełdzie już 17 stycznia. Do obrotu trafi 1.113.890 akcji serii A, 86.110 akcji serii B, 340.000 akcji serii C, 300.000 akcji serii D, 62.739 akcji serii E oraz 133.836 akcji serii F o wartości nominalnej 0,10 zł każda. W procesie wprowadzenia akcji do obrotu spółkę wspiera autoryzowany doradca Kancelaria Adwokacka Kramer i Wspólnicy sp. j.

- Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że już za dwa tygodnie dołączymy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect. Przez wiele miesięcy ciężko pracowaliśmy, aby móc zrealizować jeden z naszych najważniejszych celów jakim jest wprowadzenie akcji Drageus Games do grona spółek publicznych. Uroczystość debiutu odbędzie się 17 stycznia w budynku GPW w Warszawie. Mamy nadzieję, że nasza obecność na giełdzie pozwoli nam zwrócić uwagę inwestorów na naszą firmę i projekty nad którymi pracujemy. – informuje Łukasz Mitan, prezes zarządu Drageus Games. – Poprzez debiut na giełdzie zostanie dokonana wycena rynkowa naszego biznesu i będziemy mogli dalej rozwijać studio i wzmacniać nasz zespół. – dodaje Radosław Mrowiński, wiceprezes i dyrektor finansowy
w Drageus Games.

Spółka rozwija własne produkcje, jednak znacząca część jej przychodów pochodzi z działalności wydawniczej. Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej połowie stycznia swoją premierę na Nintendo Switch będzie miała gra przygodowa z elementami RPG Aborigenus. Gracz wcieli się w rolę wojownika pokojowego plemienia, który musi uratować swoich bliskich z rąk oprawcy. Spółka planuje, że w pierwszym kwartale 2020 swoje premiery w wersji na Nintendo Switch będą miały także kolejne tytuły wydawane przez Drageus Games SA.: Archaica: The Path of Light , Bidge Strike, Genetic Disaster.

Pierwszym autorskim projektem studia była gra Tactical Mind na platformie Nintendo Switch. Tytuł trafił do sprzedaży w grudniu 2017 roku. Odbiorcami projektu są gracze kochających szachy i warcaby. Od dnia wydania cieszy się dużym zainteresowaniem odbiorców. W Tactical Mind zadaniem gracza jest taktyczne rozstawianie pionków, w taki sposób aby skutecznie zniszczyć kryształ przeciwnika. W listopadzie 2019 studio wydało kontynuację tytułu w wersji na Nintendo Switch – Tactical Mind 2. W porównaniu z częścią pierwszą dużej zmianie uległy: wygląd gry i sterowanie, pojawiły się także poziomy na figurach trójwymiarowych – kuli i walcu.

Spółka pracuje również nad wydaniem następnych własnych tytułów, ale obecnie skupia się na działalności wydawniczej.

O Spółce:

Drageus Games prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier, zarówno własnych jak i gier innych deweloperów na konsolę Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne. Od 2017 roku, czyli od początku działalności spółki, do końca grudnia 2019 roku studio osiągnęło liczbę ponad 20 gier wydanych na platformie Nintendo Switch. Cztery z nich stanowią autorskie projekty spółki, pozostałe zostały stworzone przez producentów zewnętrznych. Produkty Drageus Games sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej. W szczególności studio wydaje gry za pośrednictwem dedykowanych platform dystrybucyjnych – Nintendo Switch oraz Steam.

17 stycznia 2020 roku akcje spółki zadebiutują na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości