Work Service rozpoczął negocjacje z wierzycielami oraz akcjonariuszami dot. restrukturyzacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 sty 2020, 14:14

Work Service rozpoczął negocjacje z wierzycielami oraz akcjonariuszami dot. restrukturyzacji

Work Service rozpoczął zaawansowane negocjacje z bankami, obligatariuszami oraz mniejszościowymi akcjonariuszami węgierskich spółek zależnych, dotyczące restrukturyzacji, w tym warunków spłaty lub umorzenia części ich wierzytelności - podała spółka w komunikacie. Negocjacje odbywają się w związku z przeglądem opcji strategicznych, przy udziale międzynarodowego inwestora branżowego.

W komunikacie spółka poinformowała, że inwestor jest jednym z kilku podmiotów, z którymi Work Service pozostaje w kontaktach w związku z badaniem możliwości objęcia lub nabycia akcji spółki lub udziałów w jej spółkach zależnych.

Jak podano, Work Service przystąpił także do udziału w organizowanych na prośbę inwestora spotkań z kluczowymi akcjonariuszami spółki, dotyczących warunków ewentualnej sprzedaży przez nich akcji oraz możliwości poparcia ewentualnych wniosków zarządu spółki w sprawie emisji nowych akcji.

W marcu 2019 r. Work Service zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, mającego na celu wybór "najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowej strategii grupy".

W listopadzie akcjonariusze Work Service nie podjęli uchwał dotyczących przyszłej formy finansowania - w tym emisji akcji i obligacji zamiennych na akcje. Wcześniej, akcjonariusze odstąpili od głosowania uchwał dotyczących emisji obligacji zamiennych na akcje oraz prywatnej i publicznej emisji akcji 18 października.

(PAP Biznes), #WSE

doa/ gor/

Zobacz także: Work Service SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości