We. The Revolution i twórca gry Dawid Ciślak z prestiżową nagrodą Paszport Polityki | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 sty 2020, 12:50

We. The Revolution i twórca gry Dawid Ciślak z prestiżową nagrodą Paszport Polityki

Klabater, notowany na rynku NewConnect wydawca i producent gier wideo, ma przyjemność poinformować, że opiniotwórczy tygodnik Polityka przyznał wczoraj grze We. The Revolution i jej twórcy, Dawidowi Ciślakowi ze studia Polyslash, prestiżową nagrodę Paszport Polityki. Klabater jest wydawcą i promotorem gry.

paszport

Gala wręczenia nagród Polityki odbyła się wczoraj wieczorem, jednym z jej laureatów (w kategorii Kultura Cyfrowa) został Dawid Ciślak, twórca i pomysłodawca gry We. The Revolution. Wydawcą i promotorem gry jest Klabater. Kapituła nagrody przyznała Dawidowi wyróżnienie:

"Za pokazanie na przykładzie rewolucji francuskiej mechanizmów korumpo­wania i zastraszania sędziów oraz – dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu potencjału interaktywnego medium – za zmuszenie odbiorcy do konfrontacji z własnym sumieniem." - Polityka


 ciślak

Dawid Ciślak z Paszportem Polityki

- W imieniu całego Klabatera gratuluję Dawidowi tego wielkiego osiągnięcia. Paszporty Polityki to najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w naszym kraju, jesteśmy dumni, że mogliśmy być zaangażowani w ten projekt jako wydawca - powiedział Michał Gembicki, Członek zarządu Klabatera - We. The Revolution od początku zwracała uwagę swoim ambitnym podejściem i głębokim przesłaniem dlatego zdecydowaliśmy się ją wydać i wesprzeć promocyjnie. Gra okazała się hitem jakościowym i sprzedażowym wzbudzając zainteresowanie na całym świecie, m.in. we Francji gdzie doceniły ją największe media mainstreamowe i gdzie zorganizowano nawet konferencję naukową na jej temat pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury. Teraz ten potencjał docenił zespół Polityki, z czego bardzo się cieszymy – dodaje.

W We. The Revolution gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Musi jednak uważać, by samemu nie stać się wrogiem rewolucji - złe decyzje mogą go kosztować, dosłownie, głowę. Fabuła gry nie ogranicza się jednak tylko do sal sądowych, w tle toczonych rozpraw główny bohater prowadzi życie rodzinne, a także bierze udział w skomplikowanej politycznej grze.

Gra dostępna jest od marca 2019 roku na platformy: PC, Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4.

Dawid Ciślak (ur. 1987 r.)

Pomysłodawca i główny autor „We. The Revolution”, stworzonej pod egidą studia Polyslash gry wideo, która, mimo fabuły osadzonej w okresie rewolucji francuskiej, odnosi się do współczesnej Polski. Odbiorca, w roli sędziego, wydaje wyroki, podlegając różnego rodzaju naciskom, pokusom i groźbom. Autor – urodzony w Sosnowcu student politologii, a później absolwent produkcji filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego – zmusza nas do nieuchronnej konfrontacji z sumieniem. I pokazuje mechanizmy korupcji. Sam zaczynał od przygody z kinem, które porzucił na rzecz medium interaktywnego, którego konwencję i możliwości rozumie jak mało kto. Umiejscawiając akcję w czasach rewolucji francuskiej i bezpośrednio ją poprzedzających, wpisał się w linię polskich artystów (Przybyszewska, Wajda, Klata), którzy właśnie w tamtych zdarzeniach szukali odniesień do czasów im współczesnych.


Klabater


Klabater to polski wydawca i producent gier wideo założony przez Roberta Wesołowskiego i Michała Gembickiego. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regionie CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox, Sony PlayStation oraz Nintendo Switch oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn. Symulator tawerny zadebiutował na platformie Steam 23 października. W tydzień po premierze zwróciły się koszty jego produkcji.


Od października 2019 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.Polyslash


Polyslash to niewielkie studio mające swoją siedzibę w Krakowie. Zespół produkcyjny może pochwalić się szerokim doświadczeniem w branży gier. Misją studia jest tworzenie gier wyróżniających się graficznie i oferujących wciągającą fabułę.

Źródło: Spółka, #KBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości