Przejdź do treści

udostępnij:

Creepy Jar sprzedał ponad 360 tys. sztuk gry "Green Hell"

Creepy Jar sprzedał brutto poprzez platformę Steam ponad 360 tys. sztuk gry "Green Hell". Liczba oczekujących na zakup gry (wishlista) przekroczyła 610 tys. osób - podała spółka w komunikacie. Zarząd zamierza rekomendować akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW.

W październiku Creepy Jar informowało, że sprzedaż "Green Hell" przekroczyła 300 tys. kopii.

Premiera gry w trybie tzw. wczesnego dostępu miała miejsce w sierpniu 2018 roku. Na przełom marca i kwietnia 2020 roku planowana jest premiera w trybie dla wielu graczy. W podobnym czasie ma odbyć się premiera gry na konsoli Nintendo Switch. Wersje na PlayStation i Xbox - jak podano - mają być gotowe w trzecim kwartale tego roku.

Po premierze gry w trybie dla wielu graczy, zarząd zamierza rekomendować akcjonariuszom przeniesienie notowań akcji spółki na rynek główny GPW.

"Zarówno kapitalizacja, jak i obroty i potencjał spółki predysponują ją do notowań na rynku głównym GPW. Mamy bardzo dużo deklaracji inwestorów instytucjonalnych o potencjalnej inwestycji w nasze akcje po zmianie rynku notowań. Będziemy dążyć do szybkiego rozpoczęcia procedur" - poinformował w komunikacie prasowym prezes Krzysztof Kwiatek.

"Na tę chwilę nie widzimy potrzeby łączenia tego z nową emisją akcji. Środki, które posiadamy wystarczą na bieżące wydatki i produkcję nowej gry" - dodał.

Jak podano, premiera nowej gry (zawierającej już tryb dla wielu graczy) w wersji PC na platformie Steam wstępnie planowana jest na koniec 2021 r. Przewidywane są również wersje konsolowe przeznaczone na platformy: PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Creepy Jar jest notowane na rynku NewConnect od sierpnia 2018 roku.

(PAP Biznes), #CRJ

sar/ osz/

udostępnij: