DM BOŚ obniżył rekomendację PGNiG do "sprzedaj", cenę docelową do 3,5 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 sty 2020, 10:08

DM BOŚ obniżył rekomendację PGNiG do "sprzedaj", cenę docelową do 3,5 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 15 stycznia obniżyli cenę docelową akcji PGNiG do 3,5 zł z 5,3 zł, obniżając jednocześnie rekomendację do "sprzedaj" z "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 4,35 zł.

"Dokonaliśmy głębokich cięć naszych prognoz wyników finansowych spółki, biorąc pod uwagę wyjątkowo wysokie temperatury tej zimy oraz eskalację pesymizmu dotyczącego perspektyw cen gazu. W następstwie pogorszyło się nasze nastawienie do PGNiG (Sprzedaj/Niedoważaj; 12M EFV = 3,5 zł na akcję)" - napisano w raporcie.

"Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że mamy świadomość istnienia bodźców, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na kurs akcji spółki w najbliższym horyzoncie. Po pierwsze, nadal zakładamy korzystniejsze ceny w Kontrakcie Jamalskim w stosunku do 2019 roku w związku ze spadkiem ceny HFO; po drugie podtrzymujemy przekonanie o wygranej spółki w sporze arbitrażowym z Gazpromem" - dodano.

Analitycy DM BOŚ mają jednak obawy, że szanse PGNiG, by generować dobre wyniki w dłuższym okresie, są ograniczone, jeśli ceny gazu będą nadal spadały.

DM BOŚ szacuje, że w tym roku spółka wypracuje 5,7 mld zł skorygowanej EBITDA przy przychodach na poziomie 37,2 mld zł.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Łukasz Prokopiuk, miała miejsce 15 stycznia o godzinie 8.05.

W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ.

(PAP Biznes), #PGN

pel/ gor/

Zobacz także: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości