Amica liczy, że sprzedaż sprzętu AGD pod marka Fagor będzie widoczna w przychodach grupy od '22 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2020, 13:24

Amica liczy, że sprzedaż sprzętu AGD pod marka Fagor będzie widoczna w przychodach grupy od '22

Amica, która od września ma prawa do marki Fagor, przewiduje, że w latach 2022-2023 sprzedaż sprzętu AGD pod tą hiszpańską marką zacznie stanowić pojedyncze procenty przychodów grupy - poinformował dziennikarzy członek zarządu spółki Michał Rakowski.

"W latach 2020-2021 chcemy skupić się na rozwoju marki Fagor, aby w latach 2022-2023 jej sprzedaż stanowiła pojedyncze procenty przychodów grupy" - powiedział Rakowski.

Amica we wrześniu podpisała z hiszpańską firmą Fagor umowę licencyjną dotyczącą korzystania z marki Fagor przez kolejne 30 lat. Zakres licencji obejmuje duży sprzęt AGD, tj. w szczególności piekarniki do zabudowy, płyty do zabudowy, kuchnie wolnostojące, okapy, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki oraz zmywarki.

Zaktualizowana strategia Amiki zakłada m.in. osiągnięcie 4 mld zł przychodów i 8 proc. marży EBITDA w 2023 roku.

Pod koniec grudnia 2019 roku Rakowski powiedział w wywiadzie dla PAP Biznes, że grupa Amica ma już pierwsze zamówienia dużego sprzętu AGD pod marką Fagor i planuje w 2020 roku skupić się na jej rozwoju.

Grupa Amica od 2015 roku jest właścicielem działającego na rynku brytyjskim dystrybutora AGD, spółki CDA. Od 2017 roku do Amiki należy też francuski dystrybutor sprzętu AGD spółka Sideme.

Zaktualizowana pod koniec listopada strategia grupy Amica do 2023 roku zakłada m.in. wejście do pierwszej trójki producentów sprzętu grzejnego w Europie. Jej realizacja ma odbywać się poprzez zwiększanie mocy produkcyjnych, możliwe są również akwizycje.

Rakowski podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że ostatnio grupa przeprowadzała akwizycje w odstępie dwóch lat i taki scenariusz jest możliwy w przyszłości.

(PAP Biznes), #AMC

epo/ gor/

Zobacz także: Amica SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości