Spółka zależna Elemental Holding kupi 49 proc. udziałów w tureckiej spółce Evciler Kimya | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2020, 20:22

Spółka zależna Elemental Holding kupi 49 proc. udziałów w tureckiej spółce Evciler Kimya

Tesla Recycling, spółka zależna Elemental Holding, kupi 49 proc. udziałów w tureckiej spółce Evciler Kimya - podał Elemental Holding w komunikacie.

Po transakcji, warunkowanej zgodą tureckiego urzędu antymonopolowego, Elemental będzie posiadał w sumie 100 proc. udziałów w Evciler Kimya – 49 proc. pośrednio poprzez spółkę zależną Tesla oraz 51 proc. udziałów bezpośrednio.

Jak podano, cena nabycia udziałów wynosić będzie 3,63 mln euro i zostanie rozliczona przez Tesla poprzez wymianę posiadanych akcji Elemental Holding.

Elemental Holding podał, że Evciler Kimya jest liderem na tureckim rynku recyklingu elektrośmieci, w tym układów scalonych i obwodów drukowanych. Zakres usług świadczonych przez spółkę obejmuje ważenie, załadunek, transport i odzysk - w tym recykling - odpadów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

"Nabycie udziałów emitent traktuje jako inwestycję długoterminową, związaną z poszerzaniem swojej działalności w segmencie zbierania i przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego" - podał Elemental Holding.

(PAP Biznes), #EMT

pel/ osz/

Zobacz także: Elemental Holding SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości