CD Projekt otrzymał korzystną indywidualną interpretację przepisów dot. ulgi IP BOX | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 sty 2020, 13:52

CD Projekt otrzymał korzystną indywidualną interpretację przepisów dot. ulgi IP BOX

CD Projekt otrzymał indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczących tzw. preferencji IP BOX, zgodną ze stanowiskiem spółki - podał CD Projekt w komunikacie. Dochody spółki, osiągane z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych, będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu.

"W wydanej interpretacji, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w pełni zgodził się z zaprezentowanym we wniosku spółki stanowiskiem, iż tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP BOX zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej jakim jest, zgodnie z przepisem ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, autorskie prawo do programu komputerowego. W wyniku powyższej interpretacji, kwalifikowane dochody jakie spółka osiąga z komercjalizacji autorskich praw do produkowanych gier komputerowych będą mogły co do zasady podlegać preferencyjnemu opodatkowaniu 5 proc. stawką podatku dochodowego (z zastrzeżeniem ograniczeń i włączeń wynikających z przepisów)" - napisano w komunikacie.

Spółka dodała, że fakt otrzymania tej interpretacji, jako kluczowej z punktu widzenia możliwości skorzystania z preferencji IP BOX w działalności spółki i potencjalnej wysokości zobowiązań podatkowych spółki, wpływać będzie w bezpośredni sposób na wyniki finansowe spółki i grupy CD Projekt.

Jak podano, szczegółowy zakres oraz metodologia stosowania preferencji IP BOX pozostają przedmiotem innych wniosków złożonych przez spółkę do Krajowej Informacji Skarbowej, na których rozstrzygnięcie spółka oczekuje.

(PAP Biznes), #CDR

pel/ osz/

Zobacz także: CD Projekt SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości