Do końca lutego sieć 5G Play będzie dostępna w 16 miastach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 lut 2020, 15:42

Do końca lutego sieć 5G Play będzie dostępna w 16 miastach

Do końca lutego 2020 roku sieć Play w technologii 5G będzie dostępna w 16 miastach z 500 stacjami bazowymi - podała spółka w komunikacie prasowym.

Sieć Play w technologii 5G będzie dostępna w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Augustowie, Zakopanem, Szczyrku, Bukowinie Tatrzańskiej, Karpaczu, Giżycku, Władysławowie, Mrągowie, Kołobrzegu i Ustce.

"Dzięki intensywnemu rozwojowi infrastruktury 5G oraz doświadczeniu zebranemu w Trójmieście, Toruniu, Sokołowie Podlaskim i Grójcu jesteśmy gotowi na komercjalizację 5G. Naszym celem jest udostępnienie polskim konsumentom najnowocześniejszej technologii i korzyści z niej wynikających, w tym samym czasie co najbardziej zaawansowane technologicznie kraje na świecie" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Play Jean Marc Harion.

Telekom podał w poniedziałek, że czeka na rozpoczęcie aukcji częstotliwości w paśmie 3,4-3,6 GHz w celu nabycia jednego bloku pasma i wykorzystania go do dalszego zwiększania prędkości transmisji w technologii 5G. Dla dalszych postępów w rozwoju tej technologii kluczowe pozostaje sprzyjające otoczenie inwestycyjne, a w szczególności konieczność pełnej harmonizacji norm w zakresie pola elektromagnetycznego w polskim porządku prawnym.

Na koniec 2019 roku Play posiadał łącznie 7.868 stacji bazowych, z których 865 zostało uruchomionych w ubiegłym roku.

W styczniu 2020 roku Play uruchomił sieć 5G w Trójmieście.

(PAP Biznes), #PLY

epo/ asa/

Zobacz także: Play Communications SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości