MedApp chce pozyskać niemal 2,7 mln zł w ramach oferty publicznej akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lut 2020, 08:49

MedApp chce pozyskać niemal 2,7 mln zł w ramach oferty publicznej akcji

MedApp S.A., polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości rozpoczęła ofertę publiczną akcji serii G, w ramach której planuje pozyskać do 2,68 mln zł. Środki pozyskane z emisji pozwolą Spółce zwiększyć nakłady inwestycyjne na dalszy rozwój produktów (CarnaLife Holo i CarnaLife System), a także rozszerzyć działania marketingowe związane z ich komercjalizacją. Nowe środki pozwolą Spółce również rozpoczęcie proces certyfikacji FDA w Stanach Zjednoczonych. Zapisy trwają do 28 lutego br., a firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji MedAppu jest Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Spółka zamierza wyemitować 4 mln akcji serii G po cenie emisyjnej 0,67 zł. Inwestorzy mogą zapisywać się na akcje od 10 do 28 lutego. Minimalny zapis wynosi 3 tys. akcji.

- MedApp z początkiem 2020 roku wszedł w kolejny etap rozwoju. Naszym celem na ten rok jest rozwinięcie produktów oraz zintensyfikowanie działań komercjalizacyjnych. Pracujemy aktualnie nad wersją 2.0 systemu CarnaLife Holo, który będzie wykorzystywał najnowszą generację gogli HoloLens. Nowa wersja systemu będzie rozbudowana o nowe funkcjonalności. CarnaLife System będzie natomiast wzbogacony o kolejne algorytmy - dokładniejsze i bardziej wszechstronne. Część pozyskanego kapitału zostanie również przeznaczona na aktywniejsze działania marketingowe. Zależy nam na tym, aby nasze produkty były dostępne na jak największej liczbie rynków. Wierze, że w ten sposób przyspieszymy osiągnięcie rentowności –komentuje Krzysztof Mędrala, Prezes Zarządu Medapp S.A.

W ramach emisji MedApp planuje pozyskać 2,68 mln zł. Zgodnie z Dokumentem Ofertowym 2 mln zł zostanie przeznaczone na dalszy rozwój produktowy oraz związany z tym wzrost zatrudnienia,a 0,5 mln zł Spółka planuje wykorzystać na pokrycie kosztów marketingu, sprzedaży oraz innych działań związanych z komercjalizacją produktów. Pozostała część, czyli 180 tys. zł Spółka zamierza przeznaczyć na rozpoczęcie procesu FDA.

- Jednym z zadań na ten rok jest osiągnięcie jak największych postępów w procesie certyfikacji FDA. Rozmawiamy z kolejnymi dystrybutorami w Stanach Zjednoczonych. Nasze rozwiązanie cieszy się dużą popularnością, Obecnie nasze rozwiązania mogą być wykorzystywane na terenie w celach naukowo-badawczych. Chcemy, aby CarnaLife Holo oraz CarnaLife System były wykorzystywane do leczenia nie tylko w Europie ale również wśród amerykańskich pacjentów – dodaje Krzysztof Mędrala.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej jest Prosper Capital Dom Maklerski S.A. (dalej: „PCDM”). Zapisy można składać osobiście lub korespondencyjnie w PCDM i u jego agentów firmy inwestycyjnej. Szczegółowe informacje o zasadach subskrypcji zamieszczone są na stronie internetowej PCDM: www.pcdm.pl.

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości