Moonlit Games zapowiada premiery dwóch symulatorów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 lut 2020, 10:13

Moonlit Games zapowiada premiery dwóch symulatorów

Moonlit Games, krakowski developer gier na komputery osobiste i urządzenia przenośne, zapowiedział wydanie dwóch symulatorów w ciągu dwóch lat. Pierwszy z nich, Model Builder, trafi do sprzedaży w na komputery osobiste w czwartym kwartale bieżącego roku.

– Tworzymy i zamierzamy tworzyć nieodkryte a jednocześnie długo wyczekiwane symulatory. Przez kilkanaście miesięcy badaliśmy rynek. Niezagospodarowana grupa docelowa jest ogromna. Ludzie coraz częściej sięgają po symulacje by realizować swoje pasje. Symulacje rozwiązują problemy czasu, funduszy, miejsca, umiejętności czy braku odwagi. Obecnie prawie 40% najbardziej oczekiwanych gier na Steam to symulatory. Nasz pierwszy symulator, Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku – zapowiada Michał Gardeła, prezes Moonlit Games.

Model Builder trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku na platformy PC. Wydanie gry jest również planowane na konsole i hełmy VR. Łączny koszt produkcji i marketingu nie przekroczy 1.5 mln zł.

– Model Builder już został dostrzeżony przez graczy i prasę branżową. Obserwujemy również bardzo duże zainteresowanie projektem przez wydawców – zapowiada Michał Gardeła.

Drugi symulator trafi do sprzedaży na początku 2022 roku. Również ta gra trafi na początku na komputery PC a w dalszej kolejności na konsole i VR. Jej budżet będzie zbliżony do Model Builder.

 – Poprzednia produkcja o zbliżonej tematyce sprzedała się w ponad 24 milionów egzemplarzy. Nie znaleźliśmy bezpośredniej konkurencji. To szeroka niezagospodarowana nisza z wielkim potencjałem promocyjnym – zapowiada Michał Gardeła. Marketing drugiego symulatora będzie prowadzony będzie przez Frozen District, twórców House Flippera.

O Spółce:

Moonlit to polska spółka gamingowa o solidnym softwearehous’owym rodowodzie. Produkcyjny background został wielokrotnie doceniony przez polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper (doceniony przez youtuberów) lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator.

Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. Spółka zajęła punktowo drugie miejsce w konkursie GameInn, wyprzedzając Techland oraz inne czołowe polskie spółki z branży.

Źródło: Spółka, #MLT

Ostatnie wiadomości