Draw Distance wypracowało blisko 2,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2019 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lut 2020, 08:58

Draw Distance wypracowało blisko 2,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w 2019 roku

Blisko 2,4 mln zł przychodów ze sprzedaży netto wypracowało w 2019 roku Draw Distance, notowany na NewConnect producent gier wideo, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka zakończyła rok z nieznacznym zyskiem. W czwartym kwartale do sprzedaży trafiły najważniejsze projekty autorstwa studia. Obecnie prace zespołu koncentrują się nad przygotowaniem najważniejszego projektu – Vampire: The Masquerade – Coteries of New York – w wersji na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

- Miniony rok upłynął pod znakiem prowadzenia intensywnych prac produkcyjnych kilku autorskich projektów Draw Distance, z czego najważniejsze premiery miały miejsce dopiero w czwartym kwartale. Jest to widoczne w opublikowanych wynikach finansowych. Pomimo wielu nakładów jakie ponieśliśmy na produkcję gier, cały rok zamknęliśmy z nieznaczny zyskiem netto. Przychody ze sprzedaży w 2018 roku wyniosły blisko 2,4 mln zł. W najbliższych miesiącach spodziewamy się znacznych wpływów z przychodów wydanych niedawno gier – komentuje Michał Mielcarek, prezes Draw Distance.

W czwartym kwartale studio wprowadziło do sprzedaży autorski projekt Ritual: Crown of Horns. Switch. To gra akcji 3D w perspektywie top-down (widok z góry) osadzona w pełnym niebezpieczeństw świecie zainspirowanym przez gatunek Weird Western. Historia opowiada o losach zgorzkniałego łowcy nagród i tajemniczej wiedźmy, którzy przemierzają piekielny Dziki Zachód w poszukiwaniu zemsty na potężnym kulcie. Premiera objęła dwie platformy dystrybucyjne – PC i Nintendo Switch. Wydawcą wersji na komputery osobiste jest Feardemic.

– Już niebawem planujemy wprowadzić Ritual: Crown of Horns do dystrybucji również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Prace wdrożeniowe w tym zakresie zakończyliśmy w lutym br. Zarówno w wersji konsolowej, jak również w wersji na PC, zbalansowaliśmy poziom rozgrywki, która w ocenie graczy okazała się dość trudna. Lada dzień powinniśmy ustalić i ogłosić datę premiery gry – mówi Michał Mielcarek. – Ritual: Crown of Horns to pierwsza od ponad pięciu lat gra naszego autorstwa, która stawia na dynamiczną walkę, co w naszej ocenie przekłada się na zwiększenie liczby jej odbiorców. Jednocześnie jest to projekt, przy którym wykorzystaliśmy know-how dotyczący technologii Real-World Data, w której się specjalizujemy – dodaje.

Także w czwartym kwartale miała miejsce najważniejsza dla spółki premiera, która obejmowała grę produkowaną na licencji Paradox Interactive AB - Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Od grudnia gra jest dostępna w sprzedaży na platformie Steam. Tytuł został przyjęty z dużym entuzjazmem ze strony graczy. Po raz pierwszy w historii spółki, w niecały tydzień od premiery projektu, firma odzyskała wszystkie środki zainwestowane w produkcję i marketing. Także w dniu premiery gra znalazła się na siódmym miejscu globalnej listy bestsellerów sklepu Steam. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi obecnie 70 punktów.

Vampire: The Masquerade: Coteries of New York to gra narracyjna której fabuła osadzona jest w popularnym świecie Vampire: The Masquerade 5th Edition. Gracze wcielają się w jednego z trzech wampirów, trafiających w sam środek zawiłej rozgrywki personalnej i frakcyjnej, koncentrującej się wokół walki o władzę w Nowym Jorku. W pierwszym kwartale br. Draw Distance udostępni grę na platformach Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. – Tytuł w wersji na konsole zostanie wzbogacony o lepszą oprawę dźwiękową oraz zyska wizerunki postaci, których nie ma w oryginalnej wersji. Te usprawnienia zostaną wprowadzone również do aktualizacji gry na komputerach osobistych. Gra dystrybuowana jest dziś wyłącznie w angielskiej wersji językowej. W 2020 roku wprowadzimy kolejne, co pozwoli na poszerzenie grona jej użytkowników o kolejnych odbiorców – informuje Michał Mielcarek.

W październiku Draw Distance wydało w wersji na Switcha grę z gatunku horror fantasy, utrzymaną w klimacie horrorów z lat 80’. Producentem tytułu jest amerykańskie studio Impulse Game Studios Ltd.

Czwarty kwartał 2019 r. to również moment zakończenia realizacji prac badawczych prowadzonych w ramach projektu – Opracowanie systemu automatycznego modelowania rozgrywki w oparciu o real world data dzięki opracowaniu i zastosowaniu inteligentnego agenta testującego oraz automatyzacji procesu balansowania rozgrywki. Projekt był realizowany w ramach Programu GameINN, a uzyskane w badaniach wyniki zostaną wykorzystywane w grach takich jak Ritual: Crown of Horns, czy Serial Cleaner, oraz w kolejnych produkcjach Spółki.

O Draw Distance:

Draw Distance (poprzednio iFun4all) – niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost