Cedrob zaoferował nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Kania za 100 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lut 2020, 16:48

Cedrob zaoferował nabycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa ZM Kania za 100 mln zł

Cedrob złożył ofertę nabycia składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania za cenę 100 mln zł, powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług - podała spółka w komunikacie.

Na początku grudnia 2019 r. spółka informowała, że zarządca Zakładów Mięsnych Henryk Kania złożył w Sądzie Rejonowym Katowice – Wschód w Katowicach uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, a katowicki sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe.

Od czerwca 2019 r. ZM Henryk Kania znajdowały się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Na początku września Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach uchylił zarząd własny dłużnika nad całością majątku i ustanowił zarządcę.

W październiku 2019 r. rada wierzycieli ZM Kania wyraziła zgodę na wydzierżawienie majątku spółki na 12 miesięcy Cedrobowi za 300 tys. zł miesięcznie.

(PAP Biznes), #KAN

doa/ ana/

Zobacz także: Zakłady Mięsne Henryk Kania SA w restrukturyzacji - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości