Ritual: Crown of Horns od Draw Distance zadebiutuje na PS4 już 28 lutego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
19 lut 2020, 09:20

Ritual: Crown of Horns od Draw Distance zadebiutuje na PS4 już 28 lutego

Ritual: Crown of Horns, gra akcji 3D osadzona w świecie zainspirowanym przez gatunek Weird Western, 28 lutego zadebiutuje na platformie PlayStation 4. Producentem tytułu jest Draw Distance, notowany na NewConnect producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Grę wyda spółka Feardemic. Ritual: Crown of Horns docelowo będzie dostępna także w wersji na konsole Xbox One.

- Miło nam ogłosić, że jeszcze w lutym, udostępnimy wersję Ritual: Crown of Horns w wersji na PS4. To bardzo szybka i wymagająca gra akcji, osadzona w piekielnym uniwersum, stanowiącym mieszankę Weird West, z elementami znanymi z gatunku Acid Western. Motywy obecne w grze są inspirowane dziełami kultury takimi jak „El Topo” Alejandro Jodorowskiego, „High Plains Drifter” Clinta Eastwooda, czy kultowy serial telewizyjny „The Wild Wild West” – mówi Michał Mielcarek, prezes Draw Distance – Od listopada gra jest dostępna w wersji na PC i Nintendo Switch. Jej wprowadzenie na kolejną, niezwykle popularną platformę, w naszej ocenie znacząco przełoży się na wyniki finansowe spółki w niedalekiej perspektywie – dodaje.

Ritual: Crown of Horns przedstawia losy niezwykłego duetu: łowcy nagród, dawnego bohatera wojennego, który powraca zza grobu, by pomścić krzywdę swoją i swojej ojczyzny oraz tajemniczej wiedźmy, która wspomaga bohatera potężnymi rytuałami, jednocześnie realizując własne, sekretne cele. Cała gra przepełniona jest mroczną, pełną motywów grozy atmosferą, co jest charakterystycznym znakiem dla wydawanych przez Draw Distance produkcji.

Wydawcą Ritual: Crown of Horns jest spółka Feardemic, która koncentruje się wokół nurtu kulturowego jakim jest horror.

Docelowo tytuł będzie dostępny także w wersji na konsolę XboxOne.

Główne cechy gry:

  • Unikalny system automatycznego celowania, dzięki któremu Ritual: Crown of Horns nie jest kolejnym twin-stick shooterem: gracz wciela się w elitarnego rewolwerowca, którego każdy strzał trafia w cel, zamiast, jak to zwykle w tego typu grach bywa, wystrzeliwać miliony pocisków w każdą stronę i modlić się, by to wystarczyło na hordy nacierających przeciwników.
  • Bogaty arsenał: shotguny, sześciostrzałowce, strzelby, kusze i kilka wyjątkowych niespodzianek, dzięki którym poradzimy sobie w każdej sytuacji.
  • Szokujący przeciwnicy: fanatyczni kultyści, nienaturalne legendarne stwory, dziwaczne narzędzia mordu.
  • Tony użytecznego sprzętu: tajemnicze amulety, kapelusze i peleryny, które gracz może personalizować, a które oferują potężne buffy dla bohatera.
  • Pełna paleta dostępnych czarów i powerupów, dzięki którym każdy gracz będzie mógł stworzyć kombinacje, idealnie korespondujące z jego ulubionym stylem gry.
  • Masa szalonych poziomów do wymasterowania – każdy level oferuje wyjątkowe wyzwania, zaprojektowane w taki sposób, aby zmusić gracza do największego wysiłku.
  • Unikalny styl graficzny, łączący gotycki horror z konwencją Weird West.

O Draw Distance:

Draw Distance (poprzednio iFun4all) – niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku, jej największym udziałowcem jest grupa kapitałowa Bloober Team. Najbardziej znaną produkcją studia jest Serial Cleaner. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Od września 2016 Draw Distance notowana jest na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #DDI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości