Trigon DM podwyższył rekomendację dla Grupy Kęty do "kupuj" oraz cenę docelową do 471 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 lut 2020, 09:51

Trigon DM podwyższył rekomendację dla Grupy Kęty do "kupuj" oraz cenę docelową do 471 zł

Analitycy Trigon DM w raporcie z 12 lutego podwyższyli rekomendację dla Grupy Kęty do "kupuj" z "trzymaj" " oraz cenę docelową do 471 zł z 361 zł.

W środę o godz. 9.42 akcje spółki na GPW kosztują 373 zł.

"Dynamiczny rozwój geograficzny i produktowy segmentu systemów aluminiowych, odporność segmentu wyrobów wyciskanych na zawirowania w europejskim przemyśle oraz bardzo dobrze radzący sobie segment opakowań giętkich w warunkach przybierających na sile proekologicznych trendów, skłaniają nas do podniesienia naszej rekomendacji do +kupuj+ z ceną docelową 471 zł. Naszym zdaniem potencjał wzrostu kursu jeszcze się nie wyczerpał, a utrzymanie pozytywnego momentum wynikowego w 1H20 (wzrost EBITDA >10 proc.), będzie sprzyjać outperformowaniu szerokiego indeksu" - napisano.

"Głównym motorem napędowym spółki pozostanie segment systemów aluminiowych, który dzięki pozyskaniu kolejnych certyfikacji poszerza zasięg geograficzny oraz produktowy swojej działalności. Segment opakowań giętkich w pełni wykorzystuje potencjał nowej linii do produkcji folii BOPP, która została oddana w 4 kw.19 (dodatkowe 10 mln zł zysku EBITDA w '20). Z kolei segment wyrobów wyciskanych opiera się nie tylko spowolnieniu w przemyśle, ale również rosnącym kosztom pracy oraz energii elektrycznej, które w 2019 roku były bolączką większości polskich spółek przemysłowych" - dodano.

Analitycy oceniają, że w 2020 roku szansą dla tego segmentu mogą się okazać problemy największego konkurenta jakim jest Norsk Hydro, który w 2019 roku ogłosił częściową restrukturyzację segmentu wyrobów wyciskanych (ok. 20 proc. udział w europejskim rynku).

Depesza jest skrótem rekomendacji, której autorem jest Łukasz Rudnik. W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami.

Pierwsza dystrybucja raportu miała miejsce 12 lutego o godzinie 8.20.

(PAP Biznes), #KTY

epo/ gor/

Zobacz także: Grupa Kęty SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości