Przejdź do treści

udostępnij:

Miedź na LME w Londynie pod presją z powodu wysokich zapasów metalu

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie jest pod presją z powodu najwyższych od września 2018 r. zapasów tego metalu. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana po 5.677,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,17 proc. do 2,5690 USD za funt.

"Metale bazowe tracą wartość, ponieważ rynek spodziewa się ich nadwyżki w sytuacji, gdy globalny wybuch epidemii koronawirusa może poważnie zaszkodzić konsumpcji" - piszą w nocie analitycy Shanghai Metals Market.

Globalne zapasy miedzi wzrosły do najwyższego poziomu od IX 2018 r., a w lutym wzrosły aż o 50 proc.

Na rynkach nadal utrzymują się obawy o rozprzestrzenianie się koronawirusa, które ograniczy popyt m.in. na metale bazowe.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała, że po raz pierwszy w historii więcej nowych zarażeń koronawirusem odnotowano w innych krajach niż Chiny w ciągu ostatnich 24 godzin, co sygnalizuje, że wirus roznosi się po całym świecie.

Globalnie jest już 2.771 ofiar śmiertelnych koronawirusa, a 81.316 osób jest zarażonych.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 15 USD do 5.670,00 USD za tonę.

Od początku 2020 r. miedź na LME zniżkowała o ponad 8 proc. (PAP Biznes)

aj/ asa/

udostępnij: