BioMaxima zgłosiła w URPL test do wykrywania koronawirusa (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 mar 2020, 10:18

BioMaxima zgłosiła w URPL test do wykrywania koronawirusa (opis)

BioMaxima zgłosiła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce test do wykrywania koronawirusa - podała spółka w komunikacie.

"Test 2019-nCoV IgG/IgM jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania u ludzi przeciwciał IgG i IgM przeciwko 2019-nCoV. Materiałem badanym jest krew pełna, osocze lub surowica. Do przeprowadzenia szybkiego testu nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu" - podano w komunikacie.

Spółka podała, że wynik testu możliwy jest do odczytania po 10 minutach.

„Wprowadzony właśnie przez BioMaxima do oferty test umożliwia szybką, masową diagnostykę przesiewową. Takie rozwiązanie umożliwia typowanie osób z infekcją wirusem 2019-nCoV spośród grupy podwyższonego ryzyka, które powinny następnie być poddane bardziej precyzyjnej i kosztownej diagnostyce potwierdzającej w jednym z autoryzowanych laboratoriów lub ewentualnej kwarantannie" - poinformował w komunikacie prezes Łukasz Urban.

Test opracowała firma Hangzou AllTest Biotech. 16 lutego została złożona deklaracja CE, umożliwiająca stosowanie testów na rynkach Unii Europejskiej.

BioMaxima podała również, że "w niedługim czasie" planuje wprowadzić własny test genetyczny, służący do potwierdzania zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR.

Po publikacji poniedziałkowego komunikatu, o godz. 10.10, kurs spółki rośnie o 34,1 proc.

BioMaxima to notowany na NewConnect producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości i odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro.

(PAP Biznes), #BMX

sar/ ana/

Ostatnie wiadomości