KNF zaleciła mBankowi zatrzymanie co najmniej 95 proc. zysku wypracowanego w '19 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 mar 2020, 17:02

KNF zaleciła mBankowi zatrzymanie co najmniej 95 proc. zysku wypracowanego w '19

Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła mBankowi zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 95 proc. zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku - podał bank w komunikacie.

Bank podał, że w zaleceniu KNF potwierdziła, że według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku, w zakresie podstawowych kryteriów polityki dywidendowej banków komercyjnych, bank spełniał wymagania kwalifikujące do wypłaty dywidendy w wysokości 75 proc. zysku netto wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

"Po zastosowaniu dodatkowych kryteriów z tytułu posiadanego przez bank istotnego portfela walutowych kredytów mieszkaniowych dla gospodarstw domowych dokonano korekty stopy wypłaty dywidendy o 70 p.p. W konsekwencji stopa dywidendy po zastosowaniu dodatkowych kryteriów wynosi 5 proc." - napisano w komunikacie.

Uchwała zarządu banku z 28 lutego zaakceptowana przez radę nadzorczą przewiduje przedłożenie do rozpatrzenia przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie wniosku o niedokonywanie podziału zysku uzyskanego w 2019 roku.

(PAP Biznes), #MBK

doa/ ana/

Zobacz także: mBank SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości