CCC zamyka czasowo w Polsce wszystkie salony, również poza galeriami; widzi wzrosty e-commerce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 mar 2020, 12:39

CCC zamyka czasowo w Polsce wszystkie salony, również poza galeriami; widzi wzrosty e-commerce

Grupa CCC zamyka czasowo w Polsce wszystkie salony, również poza galeriami handlowymi. Sklepy nie działają też w Bułgarii, Austrii i Słowenii - poinformowała PAP Biznes spółka. CCC widzi dynamiczne wzrosty w kanale e-commerce.

"W związku z obecną sytuacją, mając na względzie bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich naszych salonów w Polsce (również tych poza galeriami handlowymi) od poniedziałku 16 marca do odwołania. W związku z regulacjami państwowymi nie działają także salony w Bułgarii, Austrii i Słowenii. Na większości pozostałych rynków CCC galerie handlowe wprowadziły ograniczenia w godzinach funkcjonowania galerii" - poinformował PAP Biznes prezes CCC Marcin Czyczerski.

Prezes podkreśla, że grupa ma także kanały e-commerce, które stanowiły w strukturze przychodów ze sprzedaży odpowiednio 25 proc. w roku 2019 i blisko 45 proc. w marcu 2020 roku.

"W związku z obecną sytuacją widzimy dynamiczne wzrosty w tym segmencie, które istotnie neutralizują spadek/brak odwiedzalności w sklepach stacjonarnych" - dodał prezes Czyczerski.

Wcześniej w komunikacie CCC podało, że ograniczenia w działaniu galerii handlowych, w których znajdują się salony CCC, będą miały z dużym prawdopodobieństwem negatywny wpływ na wyniki finansowe pierwszego kwartału. Spółka zastrzegła jednocześnie, że nie jest w stanie obecnie oszacować pełnych skutków pandemii koronowirusa na wyniki finansowe.

Na koniec 2019 roku grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 sprzedaż prowadzona jest w przeszło 1.200 sklepach stacjonarnych, a w 15 poprzez kanał online. W Polsce sieć stacjonarna liczyła na koniec 2019 roku 473 sklepy.

Polski rząd wprowadził od soboty stan zagrożenia epidemicznego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Przywrócone zostaną pełne kontrole na wszystkich polskich granicach; zamknięte zostaną granice naszego kraju dla cudzoziemców. Od północy z piątku na sobotę została ograniczona działalność galerii handlowych, w których pozostaną otwarte tylko sklepy spożywcze, a także pralnie, apteki i drogerie.

Rząd podjął też decyzję o zawieszeniu działalności wszystkich restauracji, klubów, pubów, barów, z możliwością świadczenia usług na wynos. Poza tym ograniczono działalność kasyn, miejsc rozrywki.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wszelkie restrykcje dotyczące zamknięcia miejsc rozrywki i galerii handlowych mają obowiązywać przez 14 dni, ale może zostać podjęta decyzja o przedłużeniu tego terminu.

W ciągu ostatniego tygodnia, po pojawieniu się informacji o pierwszych zarażonych koronowirusem w Polsce, akcje CCC na warszawskiej giełdzie straciły na wartości prawie 50 proc.

W piątek na zamknięciu sesji za jedną akcję obuwniczej spółki płacono 37,98 zł. Jeszcze miesiąc temu za akcję CCC trzeba było zapłacić 103 zł.

(PAP Biznes), #CCC

pel/ tj/

Zobacz także: CCC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości