Nie chcemy być uwiązani limitem w ramach QE, wchodzimy mocno na rynki obligacji i przywrócimy je do normalnego działania - Powell | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 mar 2020, 00:22

Nie chcemy być uwiązani limitem w ramach QE, wchodzimy mocno na rynki obligacji i przywrócimy je do normalnego działania - Powell

Nie chcemy być uwiązani limitem w ramach QE, wchodzimy mocno na rynki obligacji i przywrócimy je do normalnego działania - powiedział prezes Fedu Jerome Powell w czasie telekonferencji po nadzwyczajnym posiedzeniu władz monetarnych w niedzielę.

„Chcemy przywrócić rynek obligacji do normalnego funkcjonowania tak szybko jak to możliwe. Chcemy wysłać sygnał do rynków, że nie będziemy uwiązani limitem w ramach programu skupu papierów wartościowych. Wchodzimy jutro mocno na rynek i będziemy kupować wszystkie papiery, w całym przedziale krzywej rentowności. Użyjemy naszych narzędzi, by przywrócić te ważne rynki do normalnego funkcjonowania” – powiedział Powell.

W niedzielę Fed obniżył stopę funduszy federalnych o 100 pb do 0-0,25 proc. i ustanowił program skupu aktywów o wartości 700 mld USD.(PAP Biznes)

kkr/ tj/

Ostatnie wiadomości